ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Непереможні: міська влада не може подолати стихійну торгівлю

Навколо міського ринку традиційно збираються торгівці "з землі". Ані штрафи, ані силові акції не здатні вгамувати комерційні потуги деяких сумчан.
Depo.
7 квітня 2015 10:40
ФОТО: depo.ua

6 квітня під час апаратної наради відповідальні посадовці звітували про проведену роботу з недобросовісними продавцями, які торгують по вул. Засумській та вул. Набережній р. Стрілки, цитує Сумський муніципальний портал Суми.depo.ua.

Як повідомила заступник начальника управління підприємництва та споживчого ринку Галина Даценко, над цим питанням працює комісія створена Розпорядженням міського голови. До її складу увійшли спеціалісти управління підприємництва та споживчого ринку, управління "Інспекція з благоустрою міста Суми", співробітники міліції та співробітники окремого батальйону Державної служби охорони УМВС України в Сумській області.

За словами Галини Даценко, на час роботи комісії, яка перевіряє продавців щоденно з 7.00 до 12.00, ситуація контрольована. Після 12.00 сумчани знову починають займати тротуари, заважаючи руху пішоходів.

З початку року співробітники окремого батальйону державної служби охорони УМВС України в Сумській області склали 93 протоколи, які передбачають стягнення штрафів з недобросовісних торговців. Переважна більшість із них належить до соціально вразливих верств населення. Тому штрафні санкції в розмірі від 340 грн. до 1360 грн. є суттєвими для цієї категорії осіб. Не дивлячись на це, такі методи впливу на стихійну торгівлю наразі не є дієвими.

Начальник управління "Інспекція з благоустрою міста Суми" Руслан Голопьоров підкреслив, що пропозиції зайняти вільні місця для торгівлі на Центральному ринку, які в будні дні є в наявності, продавці відхиляють. Тому, на його думку, єдиний спосіб припинити стихійну торгівлю - конфісковувати товар.

Подальший план дій з ліквідації невпорядкованої торгівлі та тротуарах міста окреслять під час наради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Ввойтенка.