ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Не платити нікому - тільки "Сумижитлу"

Комунальний колапс у Сумах входить у фазу абсурду. Влада закликає платити підприємству, яке сама зробила неплатоспроможним через арешт рахунків
Depo.
17 липня 2015 15:06
ФОТО: depo.ua
Не платити нікому - тільки "Сумижитлу"
Не платити нікому - тільки "Сумижитлу"

Про це пише Суми.depo.ua.

КП "Сумижитло" Сумської міської ради визнано надавачем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, тому лише це підприємство має право отримувати кошти від сумчан за свої послуги, повідомив Муніципальний інформаційний портал.

Ситуацію, яка склалася в житлово-комунальному господарстві міста ще раз пояснювали в Сумській міській раді під час брифінгу.

Заступник мера Віктор Волонтирець наголошує, що чотири фірми, які нині надсилають платіжки, не визначено виконавчим комітетом надавачами послуг з утримання житла, а отже тариф їм ніхто не затверджував, теж саме стосується пільг і субсидій.

Ситуація ускладнюється тим, що люди почали отримувати платіжки від ЖЕКів-самозванців, за нібито надані послуги.

Нині необхідно сплачувати за послуги з обслуговування сумських будинків за платіжками КП "Сумижитло", наполягають у мерії. Це підприємство визначено виконавчим комітетом управителем, воно має погоджений тариф, необхідний штат працівників та ресурс для здійснення своєї діяльності.

Як пояснює начальник правового управління міськради Олег Чайченко, нині триває судова тяганина з приводу відміни рішень виконавчого комітету №288 та №344, якими визнано комунальне підприємство управителем та надано згоду проводити нарахування за послуги цього підприємства через міський розрахунковий центр.

У Сумському Зарічному суді винесено ряд ухвал, які задовільняють забезпечення позовів, але жодне рішення суду законної сили не набрало, тому КП "Сумижитло" є легітимним підприємством, визнаним виконавчим комітетом.

За словами директора "Сумижитла" Олега Скоробагатського, оскільки суд заборонив розрахунковому центру здійснювати нарахування за послуги підприємства, було прийнято рішення самостійно роздрукувати квитанції, послуговуючись своєю ж електронною базою будинків, які обслуговує підприємство.

Щоправда 10% сумчан помилково отримали платіжки за липень. Квитанції з помилкою одразу ж вилучили та надрукували нові - за червень.

Про проблеми "Сумижитла" читайте тут.