ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Шостки не вірить у випадковість надзвичайної події

У речовині, якою місцеве підприємство забруднило 5 км шосткинських доріг, виявлено хімікати, небезпечні для життя людей
Depo.
6 травня 2015 08:11
ФОТО: depo.ua
Мер Шостки не вірить у випадковість надзвичайної події
Мер Шостки не вірить у випадковість надзвичайної події

Нагадаємо, вночі 30 квітня з території ТОВ "Сервісний центр регенерації масел", який розташований поблизу села Ображіївка Шосткинського району, виїхала машина, навантажена хімікатами. Через незакріплений борт стався викид небезпечної речовини на проїжджу частину. Вона розсипалася на ділянці дороги, що пролягає через житловий масив, довжиною до 5 кілометрів. Про це пише Суми.depo.ua

У зв'язку з надзвичайною подією відбулося позачергове засідання виконкому міської ради Шостки. У мерії зібралися представники санітарної та екологічної служби, ГСНС, міліції, СБУ. 

Міський голова Микола Нога повідомив, що наразі ведуться роботи з ліквідації наслідків події: проведена дегазація поверхні дороги (4,3 км), знімається і вивозиться ґрунт з узбіччя. "Загроза для населення була з першого дня і залишається сьогодні", - заявив він.

За даними завідуючої Шосткінським міськрайонним відділом Сумського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Ірини Хаміцевич, у пробах ґрунту, які були відібрані до початку робіт з дегазації, є перевищення вмісту хлорорганічних пестицидів. Зокрема, перевищення по ДДТ більш, ніж у 20 разів, виявлені ДДЕ, гексан.

У ємностях на підприємстві, звідки вивозився хімікат, виявлено гептил. За попередніми аналізами, він є і на несанкціонованому звалищі на околиці міста (вміст гептилу там у три рази менше гранично допустимої концентрації). У зразках ґрунту, узятих по маршруту, яким 30 квітня їхав автомобіль з хімікатом, гептилу немає. "Але слідством поставлено питання: чи є там похідні гептилу? Відповіді поки немає, але треба розуміти, що похідні у 10 разів токсичніші за самий гептил", - сказала т.в.о. начальника міського відділу міліції Тетяна Скрипка. За її словами, вже сьогодні буде винесено повідомлення про підозру людині, причетній до скоєння злочину.

Місцева влада звернулася до обласної комісії з ТБ і НС з проханням попередньо визнати подію в Шостці надзвичайною ситуацією державного рівня. Крім того вже є звернення до міжрайвідділу СБУ, райдержадміністрації, міськвідділу міліції, Міністерства екології та природних ресурсів щодо заборони роботи підприємств ТОВ "Елга" і ТОВ "Сервісний центр регенерації масел", а також видалення отрути з несанкціонованого звалища між Шосткою та селом Ковтунове.

Міський голова Шостки Микола Нога не вірить у випадковість. Під час виконкому він акцентував увагу на тому, що в події багато незрозумілого. "... Хтось комусь щось насолив", - припустив він.

Як поінформував головний лікар Центральної районної лікарні Олег Штогрин, з 30 квітня до медичних установ звернулося 5 осіб, які пов'язували погіршення здоров'я з надзвичайною подією.

Зазначимо, що вільна енциклопедія "Вікіпедія" подає таке трактування гептилу: "НДМГ (несиметричний диметилгідразин) - безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина з різким неприємним запахом, характерним для амінів (запах зіпсованої риби, схожий з запахом аміаку, дуже схожий на запах шпрот). Добре змішується з водою, етанолом, більшістю нафтопродуктів і багатьма органічними розчинниками. самозаймається при контакті з окислювачами на основі азотної кислоти і Тетраоксид азоту, що спрощує конструкцію і забезпечує легкий запуск і можливість багаторазового включення ракетних двигунів.

Має сильну токсичну дію, викликає подразнення слизових оболонок очей, дихальних шляхів і легенів, сильне збудження центральної нервової системи, розлад шлунково-кишкового тракту (нудота, блювота), у великих концентраціях може наступити втрата свідомості та смерть".