На сумському кордоні затримали росіянина із псалтирем, надрукованим у Лаврі

Чоловік перевозив старовинну книгу, що має явні ознаки культурно-історичної цінності
 

 

Співробітники Сумської митниці затримали росіянина, який переміщував через кордон старовинний псалтир, передає Depo.Суми із посиланням на повідомлення ГУ ДФС Сумської області.

Чоловік перетинав кордон смугою "зелений коридор", тим самим заявивши про відсутність товарів, які заборонені або обмежені для переміщення через кордон.

Під час проведення огляду автомобіля з’ясувалось, що чоловік перевозив старовинну книгу, що має явні ознаки культурно-історичної цінності. Псалтир віком 117 років має розмір 25х19 см,  надрукований у видавництві Києво-Печерської Лаври на церковній старослов’янській мові.

За своїми ознаками вилучена книга підпадає під перелік товарів, до яких встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон, відповідно до статті 197 Митного кодексу України та наказу Міністерства культури і мистецтва України від 22.04.2002 року №258.

На громадянина складено протокол про порушення митних правил згідно зі ст.471Митного кодексу України "Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю".

 

Нагадаємо, що житель Хмельниччини намагався потайки вивезти старовинний самовар до Польщі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Мітки: #кордон