На Сумщині згадували спадщину горюнів

Про фольклорну спадщину автохтонів, нащадки яких досі мешкають у Путивльському та Білопільському районах, можна було дізнатися на краєзнавчому дні, влаштованому путивльськими бібліотекарями

Як повідомляє Depo.Суми із посиланням на "Урядовий кур'єр", на базі Путивльської центральної районної бібліотеки на Сумщині відбувся краєзнавчий день, присвячений фольклорній спадщині горюнів. Нащадки цього народу сьогодні мешкають у низці населених пунктів Путивльського та Білопільського районів.

Відвідувачі мали змогу віртуально відвідати Музей із численними предметами побуту населення, що сформувалося майже п’ять століть тому в районі Посейм’я, послухати пісні у виконанні неперевершеної Лукерії Кошелєвої, якій незабаром виповниться 95 років, дізнатися багато цікавого про представників автохтонного поселення від краєзнавця протоієрея Олександра Чурочкіна, який давно вивчає горюнську культуру.

Духовний захід змістовно доповнили пісні у виконанні відомого фольклорного колективу "Ярославна", який продовжує фольклорні традиції горюнів.

Довідка. Горюни – автохтонне руське населення, що сформувалось у XVI ст. на основі давньослов'янського населення стародавньої Сіверщини (Посейм'я) та переселенців XVI—XVII ст. Живуть у Путивльському і Білопільському районах Сумської області. Горюни створили своєрідну побутову культуру, що поєднала руські, українські та російські елементи. Говірка цієї етнографічної групи, на жаль, поволі зникає, але її ще можливо почути у виконавиці місцевих пісень Лукерії Андріївни Кошелєвої. У мові горюнів є українські, російські та білоруські слова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme