ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині відстрілюють диких кабанів через африканку

Шосткинщина потерпає від африканської чуми свиней
Depo.
6 червня 2015 10:50
ФОТО: depo.ua
На Сумщині відстрілюють диких кабанів через африканку
На Сумщині відстрілюють диких кабанів через африканку

Захворювання досить поширене в Україні і вже охопило Сумську, Чернігівську і Київську області.

У нашому регіоні вірус поширюється від кордонів з Російською Федерацією через міграцію диких кабанів, пише Суми.depo.ua з посиланням на shostka.info.

У грудні минулого року Сумська обласна державна протиепізоотична комісія при ОДА прийняла рішення провести депопуляцію диких кабанів в Серединобудському районі та прилеглих - Ямпільському і Шосткинському. Таким чином цього року на Шосткинщині вже відстріляно і спалено близько 60 диких кабанів. Такі ж заходи вживаються у десяти районах Чернігівщини.

Але за рахунок приплоду кількість кабанів знову збільшується. "За нормами на Шосткинщині має нараховуватися на 1000 га 3,2 голови диких кабанів. Реальна кількість цих тварин у два рази перевищує норму. Раніше перевищення було в 5 разів. Кількість кабанів зменшується, але все ж існує велика ймовірність того, що під час міграції вірус з'явиться і в нашому районі", - поідомив начальник управління ветеринарної медицини в Шосткинському районі Володимир Ревенко.

Він додав: якщо в дикій природі можна відстріляти кабанів і спалити, то із захворюванням домашніх тварин боротися складніше. Адже матеріальний збиток у разі появи вірусу обчислюється мільйонами гривень: це не тільки знищення поросят - великі збитки понесуть сільгосппідприємства, адже з регіонів, де виявлено вірус африканської чуми, забороняється експорт зерна.

Нагадаємо, через небезпечний вірус на кордоні з Росією в Сумській області посилюють заходи по запобіганню розповсюдженню хвороби.