UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Сумщині відбудеться історична реконструкція бою на річці Есмань

На реконструкцію бою можна буде доїхати автобусами, які будуть відправлятися від Шосткинського міськвиконкому

На Сумщині відбудеться історична реконст…

З 2013-го року щорічно 2 вересня на кордоні Кролевецького та Шосткинського районів проходить військово-історична реконструкція бою на річці Есмань, передає Depo.Суми із посиланням на "Шостка.Info".

Тут відтворюють події 1941 року, коли радянські війська вели героїчну оборону рубежів на річці Есмань. Бій на Есмані - маловідома сторінка війни. У серпні 1941 року 28-й механізований полк оперативних військ НКВС СРСР на чолі з полковником Гавришем був перекинутий на залізничну станцію Терещенська.

Підрозділ протистояв військам 2-ї танкової групи вермахту під командуванням Гудеріана. Полк мав перешкодити фашистам вдарити в тил Червоної Армії. На берегах річки Есмань біля залізничного роз'їзду Пиротчине знаходилися позиції головних сил нашого підрозділу. Героїчна оборона цих рубежів тривала з 29 серпня по 2 вересня 1941 року. Потужний удар по нашим військам було завдано 1 вересня.

Бій на Есмані реконструюють члени військово-патріотичних і спортивних організацій Шостки та Кролевця. Біля пам'ятного знака традиційно проходить мітинг за участю керівників Шостки та прилеглих районів, представників ветеранських організацій, громадськість.

Як повідомляє начальник відділу культури Шосткинської міськради Ігор Фатун, в понеділок, 2 вересня, відбудеться реконструкція бою на р. Есмань. Початок о 15:00. Запрошують усіх бажаючих. На захід можна буде доїхати автобусами, які будуть відправлятися від Шосткинського міськвиконкому о 14:00.

Нагадаємо, що у мукачівському замку "Паланок"  тривала історична реконструкція весілля двох відомих історичних постатей. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook