Наступного року випускники на Сумщині не здаватимуть традиційні іспити у школі

Освітяни запропонували нововедення в процедурі ЗНО

На Сумщині для школярів-випускників 2017 року в процедуру ЗНО додали певних змін, повідомляє Depo.Суми з посиланням на прес-службу сумської облдержадмінстрації. 

Головні новації - це скорочений термін реєстрації та те, що усі мови вивчаємі на Сумщині(німецька, французька, іспанська) будуть здаватися в один день(у 2016 році для кожної мови виділяли окремий день), а англійська матиме свою дату зовнішнього незалежного оцінювання. Також у 2016 році випускники один гуманітарний предмет на вибір здавали у школі, цьогоріч іспитів у начальних закладах не буде.

У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 16 червня. Реєстрація на ЗНО триватиме з 6 лютого до 17 березня. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

"Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати ЗНО із трьох предметів зараховуватимуться як результат державної підсумкової атестації, Обов’язковими залишаються українська мова і література та математика або історія України (період ХХ початок - ХХІ століття)", - департаменту освіти і науки сумської облдержадміністрації  зазначила Олена Попова.

Ще будь-які два предмета здаватимуть випускники на вибір.  

В залежності від результатів випускників на ЗНО, експертними групами буде встановлено показник порога "склав/не склав" з кожного предмета( щорічно показник змінний, іноді це, наприклад, 151, а іноді й 140 балів). Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не подолають "поріг", результату ЗНО з цього предмета не отримають. Поріг "склав/не склав" для результатів державної підсумкової атестації не встановлюється.

Випускники, які планують у 2017 році реєструватися для участі у ЗНО, завчасно потурбуватися щодо отримання паспорта особам, яким на 1 вересня 2016 року виповнилося 16 років. Реєстрація на ЗНО для таких осіб буде проводитися виключно за наявності паспорта.

Спробувати свої сили абітурієнти можуть під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання.  Першого квітня відбудеться тестування з української мови і літератури, а 8 квітня з усіх інших предметів( у 2016 році у Сумах пробний іспит коштував 90 гривень).

Для мешканців Полтавської, Сумської та Харківської областей реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти з 10 до 31 січня 2017 року. Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми