UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Сумщині сільські ДВК видавали бюлетені без паспортів

Поліція на Сумщині зареєструвала спроби видачі бюлетенів з порушенням встановленої законом процедури голосування

 

Спостерігачі "ОПОРИ" на кількох виборчих дільницях Сумщини (157-162 виборчі округи) зафіксували випадки видачі виборчих бюлетенів без пред'явлення документів, що посвідчують особу, передає Depo.Суми із посиланням на "ОПОРУ".

Зокрема, близько 12 години дня до Громадянської мережі "ОПОРА" звернувся член ДВК виборчої дільниці 590243 (село Осоївка Краснопільського району, 158 виборчий округ) з повідомленням про те, що інші члени ДВК видають виборчі бюлетені без перевірки документів, що посвідчують особу. "ОПОРА" повідомила про правопорушення правоохоронців та очільницю ОВК 158 виборчого округу.

На виборчій дільниці 590336 (село Великий Ліс Липоводолинського району, 162 виборчий округ) члени ДВК спробували видати виборчий бюлетень без паспорта. У відповідь на зауваження спостерігачки "ОПОРИ" голова ДВК заявила, що "знає цих жінок". На місце події прибула поліція і зареєструвала спробу видачі бюлетеня з порушенням встановленої законом процедури голосування. 

На виборчій дільниці 590365 (село Вільшана Недригайлівського району, 161 виборчий округ) спостерігач також зафіксував спробу видачі бюлетенів без перевірки документів, що посвідчують особу. У відповідь на зауваження виборці намагались видалити спостерігача з приміщення виборчої дільниці і завадити відеофіксації правопорушення, відбираючи телефон.

Відповідно до частини 3 статті 85 Закону України "Про вибори народних депутатів України", при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії перевіряє наявність документа, що посвідчує особу, а інший - перевіряє наявність особи  у списку виборців. Відповідно до частини 3 статті 2 згаданого Закону України, документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);

3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах);

4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

5) дипломатичний паспорт;

6) службовий паспорт;

7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Нагадаємо, що на Сумщині виборчі дільниці відкрилися вчасно. Також ми писали про те, що треба знати про парламентські вибори в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"