ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині невідома хвороба нищить домашню птицю

Протягом трьох тижнів у восьми дворах одного з населених пунктів Шосткинського району ветеринари зафіксували загибель понад ста голів птиці
Depo.
21 травня 2015 10:01
ФОТО: depo.ua
На Сумщині невідома хвороба нищить домашню птицю
На Сумщині невідома хвороба нищить домашню птицю

Як зазначає начальник районного управління ветеринарної медицини Володимир Ревенко, хворіють кури, індики та їх потомство. Водоплавна птиця є лише переносником захворювання. 

В уражених хворобою пернатих відзначають пригнічений стан, відкритий рот, птах видає звуки у вигляді стогону, з носових і ротових отворів виділяється слиз, розпухають кон'юнктиви очей. За 2-3 доби після прояву перших симптомів пернаті гинуть.

Для визначення захворювання ветеринарна служба відбирає зразки матеріалу, спрямовує на дослідження в спеціалізовані інститути. Вже виключили вірус Ньюкасла (псевдочума птахів), пташиний грип, інфекційний бронхіт. Припускають інфекційний ларинготрахеїт. Остаточний діагноз належить підтвердити або спростувати одній з лабораторій України.
 
Джерела інфекції не визначені, карантин при даному захворюванні не передбачений. Для людей воно безпечне. Але перехворіла птиця ще може бути вірусоносієм протягом двох років.

"Лікування даного захворювання не існує. Застосовуються лише профілактичні заходи, методи підвищення імунітету, знищення банальної мікрофлори, випоювання водою з йодом, антибактеріальними препаратами. Але вірус це не знищує. Необхідно ізольоване утримання птиці у вольєрах і дворах. А в разі підозри на захворювання необхідно негайно звертатися до ветеринарних лікарів. Чим довше власники відтягнуть процес оздоровлення, тим більший збиток вони понесуть", - зазначає Володимир Ревенко.

Оздоровлення проводять шляхом умертвіння хворої птиці у дворах, де виявлено захворювання, проведення дезінфекції. Мертву птицю утилізують на скотомогильники.

На даний час ветеринарна служба підбирає відповідні штами вакцини. Через відсутність державної програми, купляти вакцину власникам доведеться за свій рахунок. Її вартість - від 200 грн за 1000 доз, передає shostka.info.