На Сумщині нарешті порахують зони покриття "цифровим телевізором"

З нового року область позбудеться аналогового телебачення

У Сумській області нарешті зможуть вирахувати, яку територію покрито мережею цифрового телебачення стандарту, відомого як "Т2", повідомляє Depo.Суми з посиланням на представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на Сумщині Ларису Якубенко.

Згідно з планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору з 31 грудня поточного року на Сумщині буде вимкнено так зване аналогове телебачення, сигнали якого приймаються через традиційні антени. Відтак виникає потреба якісно вимірювати зони покриття територій цифровим телебаченням.

ДП "Український державний центр радіочастот" розробив Методику "Метрологія. Визначення зони покриття мережі цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2". Впровадження даної методики дасть змогу визначити реальний стан цифрового наземного телевізійного мовлення в Україні, зони покриття території та відсоток охоплення населення. До цього часу через відсутність методик вимірювань цифрового покриття карта цифровізації території країни була досить суб’єктивною та умовною.

Цифри, задекларовані провайдером ТОВ "ЗЕОНБУД", який надає послуги пакетування мультиплексів, не були підкріплені об’єктивними замірами та розрахунками. На думку експертів, потужності 166 передавачів "ЗЕОНБУД" дозволяють покрити тільки 55-60% населення України, де мешкають 65-70% населення.

За оцінкою провайдера ТОВ "ЗЕОНБУД" передавальне обладнання, встановлене на вежах Концерну РРТ Сумської області, здатне покривати понад 90% території регіону.

Однак, за інформацією Сумської філії Концерну РРТ, фахівці якої обслуговують мультиплекси "ЗЕОНБУДА", та даними моніторингів, які систематично проводяться представником Національної ради у Сумській області разом з районними державними адміністраціями, фактично ця цифра значно менша і не досягає цього рівня на окремих територіях. Наприклад, деякі прикордонні території сільських та селищних рад Глухівського району мають змогу приймати тільки 8 з 32 цифрових каналів.

Подача цифрового сигналу здійснюється передавачами, розташованими на вежах Сумської філії Концерну РРТ у містах Білопілля, Суми, Тростянець, Шостка. Проте у великих районних центрах Конотоп та Ромни Концерн РРТ та ТОВ "ЗЕОНБУД" взагалі не мають власних веж.

У 2013 році вдалося частково вирішити проблему з покриттям цифровим сигналом Роменського та Конотопського районів завдяки розміщенню цифрового обладнання на вежі одного з операторів мобільного зв’язку в с. Овлаші Роменського району. Розповсюдження цифрового сигналу на частину Сумської області взагалі відбувається з вежі, розташованої в Бахмацькому району Чернігівської області. Саме тому мешканці Липоводолинського, Конотопського, Великописарівського районів час від часу скаржаться на відсутність якісного прийому українських каналів.

Слід зазначити, що ліцензування цифрового мовлення на Сумщині розпочалося з 2011 року. Крім загальнонаціональних мовників відповідні ліцензії Національної ради отримали Сумська обласна державна телерадіокомпанія, ТОВ «Академ ТВ», ТОВ "Відікон". Місцеві телекомпанії КП ТРК "Акцент", ПрАТ "Телевізійна компанія "Телеком-Сервіс" (м. Шостка), ТОВ ТРК "Пульсар-РТБ" (м. Охтирка»), МІ РТВ-Центр "Вежа" (м. Конотоп) відмовилися від освоєння цифрового частотного ресурсу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme