UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Сумщині накопичено 560 тонн заборонених пестицидів


Протягом останніх років департаментом екології та охорони природних ресурсів ОДА проводилися роботи з екологічно безпечного збирання та перезатарення відходів у герметичну тару
 

На Сумщині накопичено 560 тонн заборонен…

 

На Сумщині накопичено понад півтисячі тонн непридатних або заборонених до використання пестицидів. Про це 11 березня під час апаратної наради в Сумській облдержадміністрації повідомив директор департаменту екології та охорони природних ресурсів ОДА Ігор Кривозуб, передає Depo.Суми із посиланням на "Укрінформ".

 

"На сьогодні на території Сумської області накопичено близько 560 тонн непридатних або заборонених до використання пестицидів. Протягом останніх років департаментом проводилися роботи з екологічно безпечного збирання та перезатарення відходів у сертифіковану, герметичну тару. Загалом перезатарено 123 тонни пестицидів", - зазначив посадовець.

За його словами, в Україні було лише одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію пестицидів, проте його роботу зупинили.

"Через законодавчі колізії до цього часу була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном. Наразі Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 1212 про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією, дозволивши вивозити пестициди за межі України для екологічно безпечної утилізації", - каже Кривозуб.

За його словами, Мінприроди України знімає з себе відповідальність як щодо проведення робіт з транскордонного перевезення непридатних пестицидів з подальшою утилізацією, так і їхнього фінансування. Таким чином, облдержадміністрації та місцеві органи влади без втручання Мінприроди будуть самостійно вирішувати зазначене питання.

Джерело фото: "Закарпаття Онлайн"

Нагадаємо, що у Вінницькій облраді просять ліквідувати отрутомогильник у Джурині

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook