ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині частішають спроби вербування жителів прикордоння (ВІДЕОФАКТ)

З відповідними скаргами до Управління СБУ в Сумській області продовжують звертатися громадяни України
Depo.
25 червня 2015 12:35
ФОТО: depo.ua
На Сумщині частішають спроби вербування жителів прикордоння (ВІДЕОФАКТ)
На Сумщині частішають спроби вербування жителів прикордоння (ВІДЕОФАКТ)

Перебуваючи на території Російської Федерації, мешканці області періодично отримують пропозиції від спецслужб сусідньої держави щодо співпраці та залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України, передає Суми.depo.ua.

Зокрема, у травні до Управління звернулися жителі Сумського району, які, повернувшись з РФ, повідомили, що особи, які представлялися співробітниками ФСБ Росії, пропонували їм займатися збором інформації про розташування і оснащення блок-постів, військових формувань на території Сумського району, виявленням осіб, готових співпрацювати зі спецслужбами РФ тощо. Після відмови у співпраці до них були застосовані методи психологічного впливу та погрози.

Управління СБ України в Сумській області закликає жителів регіону обов'язково звертатися до органів СБУ в разі виникнення подібних ситуацій. Це не тільки позбавить від кримінальної відповідальності за вчинення державної зради (ст. 111 Кримінального кодексу України), але й попередить можливі протиправні дії спецслужб РФ на території України, пише 0542.

З питань спроб втягування громадян у злочинну діяльність представниками іноземних спецслужб в Управлінні СБ України в Сумській області діють "лінії довіри": (0542) 607-490 або 610-069. Також здійснюється особистий прийом громадян у разі звернення до Управління.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua