ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині біля Шостки ліквідовують несанкціоновані звалища хімікатів (ФОТОФАКТ)

Тут розпочався другий етап дегазації забрудненої місцевості. Роботи проводяться на стихійних звалищах, які виявлені на околицях міста і поблизу інших населених пунктів району
Depo.
26 травня 2015 13:51
ФОТО: depo.ua
На Сумщині біля Шостки ліквідовують несанкціоновані звалища хімікатів (ФОТОФАКТ)
На Сумщині біля Шостки ліквідовують несанкціоновані звалища хімікатів (ФОТОФАКТ)

Як стало відомо Суми.depo.ua, до збору отрутохімікатів залучені 13 фахівців Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України з м. Ромни.

За словами начальника центру рятувальних робіт підвищеного ризику Ярослава Шкурського, збір хімікатів проводиться у спеціальних захисних костюмах. Одного балону з повітрям вистачає на 30-40 хвилин роботи, після чого співробітники міняються. Перед виходом із зони зараження костюми спецзахисту оброблюються спеціальним розчином, аби не допустити розповсюдження отрути.

Хімічною речовиною натепер заповнені майже 500 бочок. Також фахівці збирають і верхній шар землі. Наразі роботи практично завершенні на першому стихійному звалищі, що знаходиться на території міста. Однак поки бочки залишаються тут же, оскільки невизначеним залишається місце майбутного тимчасового зберігання ємностей з отрутохімікатами.

На Сумщині біля Шостки ліквідовують несанкціоновані звалища хімікатів (ФОТОФАКТ) - фото 1

На даний момент розширено територію пошуку нових незаконних звалищ, куди могли вивозити отрутохімікати. Поки ж фахівці виявили чотири місця, куди скидали небезпечні відходи. Загалом же нараховується сім точок завалів.

На Сумщині біля Шостки ліквідовують несанкціоновані звалища хімікатів (ФОТОФАКТ) - фото 2