ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині бабуся ледь не повісилася через платіжку за газ (ВІДЕО)

78-річна жителька села Нижня Сироватка не знає, як виплатити комунальникам суму, що втричі перевищує її пенсію
Depo.
10 червня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
На Сумщині бабуся ледь не повісилася через платіжку за газ (ВІДЕО)
На Сумщині бабуся ледь не повісилася через платіжку за газ (ВІДЕО)

Євгенія Шоломій 40 років пропрацювала на залізниці, заробивши пенсію в 1200 гривень. Тому, зізінається, коли отримала квитанцію за газ на суму в три тисячі гривень, ледь не збожеволіла. Адже ніколи не мала боргів.

"Якби поруч зі мною в той момент не було нікого, я вже б не жила, я собі мотузку шукала", - визнає мешканка села.

Соціальний працівник Тамара Трофимова двічі на тиждень навідується до пенсіонерки - готує їжу і допомагає по господарству. "Я якраз була в той день, коли носили квитанції. Бабуся сидить і плаче, що ж мені робити - такий рахунок великий прийшов", - говорить соцпрацівник.

В управлінні соцзахисту говорять, суму витрат повинна покрити субсидія. Пенсіонерам вона компенсує до 90% оплати комунальних послуг. У квітні ж, коли тарифи на газ підняли, субсидії порахували за старими схемами.

"У квітні, можливо, ще інформації не було в газопостачальної організації, і бабуся побачила перераховану субсидію в травневій квитанції", - зазначила заступник начальника управління соцзахисту населення області Людмила Мусіяка.

У підприємстві "Сумигаз" стверджують: на даний момент борг є актуальним. Єдине, чим можуть допомогти - розділити суму платежу на три частини. "Ми розуміємо соціально-економічні умови, в яких опинилися громадяни, а особливо соціально незахищені верстви населення, тому в окремих випадках дозволяємо платити поступово", - зазначив в.о. начальника управління клієнтського сервісу ПАТ "Сумигаз" Едуард Оніщенко.

Тому за квітень бабусі доведеться сплатити всю нараховану суму: по 900 гривень протягом трьох місяців. До того ж оплачувати нові витрати газу, передає Суми.depo.ua.