На Сумщині зняли карантин щодо сибірської язви

Випадок захворювання людини "сибіркою" не підтвердився

Рішенням засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснопільській райдержадміністрації від 17.07.2017 року № 6 карантин щодо сибірки тварин в с. Миропіллі на Сумщині знятий, повідомляє Depo.Суми з посиланням на Regionews.sumy.

У ході виконання вимог "Інструкції про заходи з профілактики та боротьби з сибіркою тварин" проведений комплекс організаційно-господарських та спеціальних заходів з профілактики та боротьби з сибіркою тварин: місце виявлення решток загиблих тварин та поховання належним чином знешкоджено та продезінфіковано. Вони залишаються довічно стаціонарно-неблагополучними. Дані місця огородженні та встановленні попереджувальні знаки, про постійну заборону щодо проведення меліоративних, земельних, будівельних та сільськогосподарських робіт.

Проведений подвірний обхід з метою виявлення хворих і підозрілих у захворюванні тварин, а також одночасно з цим проводилось дощеплення великої рогатої худоби та вакцинація дрібної рогатої худоби та коней.

За період карантинування піддано щепленню проти сибірки всього 1038 голів. Випадків захворювання та післявакцинальних ускладнень тварин не відмічалось.

Щодо профілактики серед жителів та контактних осіб, які мали можливий контакт з померлими тваринами, то за ними був встановлений медичний нагляд на протязі 8 днів. За результатами – скарг чи проявів захворювання на сибірку не виявлено. Також в місцях активного відпочинку відбирались проби води та мулу результати лабораторних дослідження яких були негативними (збудника не виявлено).

Одна людина звернулась за медичною допомогою, попередній діагноз алергічний дерматит, але, щоб виключить сибірку був відібраний біоматеріал та направлений в референс лабораторію. За результатами молекулярно – генетичних досліджень специфічних фрагментів ДНК збудника інфекції не виявлено. Заключний клінічний діагноз: - алергічний контактний дерматит, зумовлений рослинами.

Таким чином, після проведення комплексу організаційно-господарських, ветеринарно-санітарних заходів та на підставі заключного акту з залученням зацікавлених служб, протокольним рішенням № 6 від 17.07.2017 державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснопільській районній державній адміністрації було знято карантин з с. Миропілля Краснопільського району Сумської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Мітки: #карантин