На Сумщині затримали псевдоактивіста, який розганяв зраду про Україну (ВІДЕО)

Російський активіст створював негативний образ керівництва України, сприяв дискредитації органів державної влади, агітував за зміну конституційного ладу

Служба безпеки України виявила на Сумщині чергового фейкового активіста, який працював на користь Кремля, передає Depo.Суми із посиланням на повідомлення СБУ.

Російський журналіст з 2015 року перебував у складі закордонного антиукраїнського центру. На замовлення спецслужб РФ він адміністрував та здійснював інформаційне наповнення антиукраїнських Інтернет-спільнот. У публікаціях від імені вигаданих експертів росіянин створював негативний образ керівництва України, сприяв дискредитації органів державної влади, агітував за зміну конституційного ладу.
Іншим напрямом його діяльності було інспірування сепаратистських настроїв у західних регіонах. Щоб налагодити "потрібні" зв'язки, він здійснював поїздки до Чернівецької та Закарпатської областей. Там журналіст записував інтерв'ю із представниками румунської та угорської нацменшин, прихильниками неорусинства. У подальшому ці сюжети використовувались російською пропагандою для створення негативного медійного образу української влади..

В той же час минулого тижня Facebook видалив величезну тролеферму, модератори та учасники якої знаходилися в Росії. Під виглядом українців російські тролі розганяли "зраду" та сприяли нагнітанню суспільно-політичної обстановки в середині України. Провокативні публікації, що надходили з фіктивних акаунтів, були підкріплені висновками "авторитетних спеціалістів".

Нагадаємо, що на Закарпатті СБУ затримала торговця вибухівкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми