На Сумщині судять посадовців за розтрату виділених на ремонт дороги грошей

На лаві підсудних опинилися начальник та головний спеціаліст Управління житлово-комунального господарства Конотопської міськради

30 березня прокуратура Сумщини вручила повідомлення про підозру головному спеціалісту сектора капітального будівництва та обліку житла Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради, яка є посібником у привласненні коштів, оскільки складала документи на підтвердження виконаних робіт. Про це повідомляє Depo.Суми з посиланням на прокуратуру Сумської області.

Під час слідства з'ясувалося, що 21 червня 2016 року між Управлінням житлово-комунального господарства Конотопської міської ради та фізичною особою-підприємцем з Чернігівської області укладено договір на реконструкцію дороги по вул. Тургенєва у м. Конотоп вартістю 1,174 млн грн. Згідно висновку судової будівельно-технічної та дорожньо-технічної експертиз, роботи виконані неякісно з численними критичними невідповідностями, а, отже, не можуть бути прийняті.

11 жовтня 2017 року прокуратурою Сумської області повідомлено про підозру вже колишнього начальника Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради та фізичну особу-підприємця, який привласнив кошти, виділені на реконструкцію дороги в Конотопі.

На даний час слідство стовно вищезазначених трьох осіб вже завершено, матеріали відкриті сторонам захисту для ознайомлення.

Дії колишнього начальника УЖКГ КМР та підприємця кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата чи заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 366 (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) та ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) КК України.

Головний спеціаліст сектора капітального будівництва та обліку житла УЖКГ КМР відповідатиме за ч. 3та ч. 4 ст. 358(складання, видача та використання завідомо підробленого документа), ч. 5 ст. 27/ч. 5 ст. 191 (пособництво у розтраті та привласненні коштів у особливо великих розмірах) КК України.

Разом з тим, до кримінальної відповідальності притягнуто головного інженера проекту та іще одного підприємця, яка здійснювала технічний нагляд за виконанням робіт. Вони визнали, що вносили недостовірні дані до офіційних документів, відтак до суду були скеровані обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості. За рішенням суду обвинувачені сплатили штраф.

Нагадаємо, що 28 березня суд на чотири роки позбавлення волі засудив сумського терориста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми