На Сумщині секретар міськради звільнила працівницю через розбіжність у політичних поглядах

Суд ухвалив рішення стягнути з секретаря міської ради 30888 грн на користь начальниці Управління праці та соціального захисту населення

  • Суми
  • 12 листопада 2018 12:17

Сьогодні, 12 листопада, прокуратурою Сумщини секретаря міської ради було сповіщено про підозру в незаконному звільненні працівника через політичні переконання. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Сумщини, пише Depo.Суми.

Слідством встановлено, що секретар міської ради в присутності інших осіб систематично погрожувала звільненням начальниці Управління праці та соціального захисту населення, яка також є депутатом міської ради з іншої партії, якщо вона при прийнятті рішень на сесіях не буде голосувати одностайно з міським головою. Коли ж депутат відмовилась, то секретар міської ради під час виконання обов'язків міського голови звільнила її нібито через одноразове грубе порушення трудових обов'язків.

У подальшому депутат оскаржила своє звільнення в суді. Рішенням першої та апеляційної інстанцій розпорядження виконувача обов'язків міського голови про звільнення начальника управління соціального захисту населення визнано протиправним та скасовано. Відтак співробітницю поновлено на посаді, водночас прийнято рішення стягнути з секретаря міської ради 30888 грн на користь депутата за час вимушеного прогулу.

Досудовим слідством здобуто достатньо доказів того, що рішення секретаря міської ради про звільнення начальника управління є умисним та прийнятим через політичні переконання потерпілої під час виконання повноважень депутата місцевої ради.

Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 1 ст. 172 (незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів) та ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх політичних переконань, вчинені службовою особою) КК України. Наразі вирішується питання про відсторонення секретаря міської ради від займаної посади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми