На Сумщині псевдобанкір ошукав пенсіонера

Назвавшись співробітником Нацбанку України, аферист випитав у літнього чоловіка конфіденційну інформацію та зняв з його рахунку 25 тис. грн 

Depo.
21 квітня 2017 15:40
ФОТО: depo.ua

У Конотопі до поліцейських із заявою про шахрайство звернувся 76-річний житель містянин, повідомляє Depo.Суми з посиланням на прес-службу обласної поліції.

Пенсіонер розповів, що вдень на його стільниковий телефон надійшов дзвінок. Піднявши слухавку він почув голос незнайомого чоловіка, який назвався співробітником Нацбанку України. Невідомий сказав, що наразі працівники фінансової установи здійснюють вдосконалення захисної системи банківських карток. Відтак, йому необхідно назвати назву банківської установи в якій він обслуговується та баланс пенсійної картки.

Така пропозиція відразу насторожила потерпілого, тож, назвавши псевдобанкіру лише назву банку, чоловік поклав слухавку. Проте, як з'ясувалося згодом, цієї інформації було достатньо шахраям.

Через деякий час на його мобільний знову подзвонили. Вже знайомий чоловічий голос продовжив випитувати у нього особисті дані та, щоб бути більш переконливим, назвав потерпілому перші чотири цифри начебто його банківської картки. Оскільки почута інформація повністю відповідала дійсності, він охоче погодився на подальшу співпрацю. Пенсіонер навіть не здогадувався, що перша частина номеру банківських карт фінансової установи, де він обслуговується у всіх клієнтів однакова й повідомив шахраєві всі необхідні дані.

В ході розмови з аферистом чоловіку почали надходити смс-повідомлення про зняття з банківського рахунку грошей, що викликало в нього неабияке занепокоєння. Коли ж загальна сума знятих коштів досягла 25 тис. грн, пенсіонер зателефонував аферисту, проте телефон не відповідав.

Зрозумівши, що став жертвою шахрайства, він негайно набрав номер гарячої лінії банку та заблокував свою картку, позбавивши шахраїв можливості зняти залишок з його рахунку – ще понад 40 тисяч гривень.

Наразі правоохоронці розшукують шахрая. За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та проводять досудове розслідування.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми