На Сумщині прокуратура оштрафувала забудовників на 6 млн грн

Прокуратура стягнула з забудовників кошти на розвиток інфраструктури населених пунктів

Прокуратура Сумщини під час вивчення стану сплати забудовниками міста пайових внесків на розвиток інфраструктури населених пунктів виявила, що деякі з них ухиляються від перерахування зазначених коштів у фонд створення та розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, повідомляє Depo.Суми з посиланням на прес-службу прокуратури Сумщини.

З метою повного та своєчасного надходження належних коштів до бюджетів всіх рівнів та їх подальшого використання, прокуратура подала до суду шість позовів на суму близько 6 млн. грн. З початку 2017 року забудовниками сплачено в добровільному порядку 626 тис. грн, а решту суми - близько 5,4 млн грн, стягнуто судом.

Суд розглядає і позов прокуратури про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю 3,5 млн грн пайових внесків. Встановлено, що замість перерахування вказаної суми недобросовісний забудовник вирішив передати до комунальної власності електричні мережі та обладнання.

Така схема ухилення від сплати паїв заборонена законом, оскільки відповідні мережі у будь-якому випадку залишаються у власності приватної електропостачальної організації. Таким чином, свої витрати на зведення електричних мереж забудовник мав намір перекласти на місцевий бюджет.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми