UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На одну з дільниць Сум не хотіли пускати спостерігача

Члени ДВК "передумали" після скарги до Сумської міської територіальної виборчої комісії

  • Суми
  • 15 листопада 2020 12:37

На одну з дільниць Сум не хотіли пускати…

Про це повідомляє Depo.Суми з посиланням на громадську мережу "ОПОРА".

Конфлікт стався на дільниці №590993 (вул. Ковпака, 57, 2449 виборців). Там члени дільничної виборчої комісії відмовились пускати спостерігача ОПОРИ до приміщення, мотивуючи свої дії тим, що спостереження начебто дозволене виключно для спостерігачів від кандидатів, але не громадських організацій.

Але після дзвінка зі скаргою до Сумської міської територіальної виборчої комісії члени ДВК "передумали" і допустили спостерігача у приміщення.

Крім того, на виборчих дільницях №590912 та №591015 члени ДВК робили зауваження спостерігачам ОПОРИ щодо фото-та відеозйомки скриньок для голосування. На їхню думку, це порушує таємницю голосування. 

В ОПОРІ нагадають, що відповідно до частини 1 статті 58  Виборчого кодексу України, у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій, яким у порядку, встановленому цим Кодексом, надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах.

А частина 9 статті 60 цього ж кодексу встановлює, що офіційний спостерігач від громадської організації має право: 1) бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу; … 3) перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування, не заважаючи при цьому членам виборчої комісії фізично; 4) здійснювати фото-, відеозйомку та аудіозапис без порушення при цьому таємниці голосування виборців; 5) бути присутнім під час голосування виборців за місцем їх перебування; 6) звертатися у порядку, встановленому цим Кодексом, до виборчих комісій в межах відповідного територіального округу із заявою чи скаргою щодо усунення порушень цього Кодексу в разі їх виявлення тощо.

Нагадаємо,  15 листопада відбувається повторне голосування на виборах міських голів семі міст – Луцька, Краматорська, Українки, Одеси, Сум, Херсона та Кам'янця-Подільського

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"