На кордоні затримали керівника сумського благодійного фонду

Колишній керівник фонду, нехтуючи моральністю благодійної діяльності та зловживаючи своїми повноваженнями, реалізував 68 транспортних засобів

На підставі ухвали суду під час в'їзду в Україну з Польщі в понеділок, 11 грудня 2017 року, було затримано керівника благодійного фонду соціального захисту (підтримки) інвалідів Сумської області "Соцінвест", який, нехтуючи моральністю благодійної діяльності та зловживаючи своїми повноваженнями, протиправно реалізував 68 транспортних засобів, передає Depo.Суми із посиланням на сайт обласної прокуратури.

Прокуратурою області ще 13 жовтня 2017 цьому чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) КК України. Оскільки чоловік уникав спілкування з органом досудового розслідування, його було оголошено в розшук.
Наразі правоохоронці супроводжують його з Львівської області до м. Суми для обрання запобіжного заходу та проведення відповідних слідчих дій.
Як вже повідомлялось, прокуратурою та співробітниками СБУ в Сумській області встановлено, що за рішенням комісії щодо розпорядження майном зазначеному фонду безоплатно надано для використання у благодійних цілях 82 транспортні засоби, які були конфісковані державою та не реалізовані. Відчуження такого майна можливе виключно за умови сплати мита та інших податків і зборів.

При цьому підозрюваний зареєстрував та облікував за благодійним фондом лише 14 транспортних засобів, а решту реалізував як запчастини, не сплативши при цьому обов'язкові платежі до бюджету.
Таким чином, керівник благодійного фонду заподіяв шкоди державним інтересам у вигляді неможливості надання соціально-незахищеній, малозабезпеченій категорії громадян та інвалідам транспортних засобів, а також ненадходження податків, зборів та обов'язкових платежів до бюджету на загальну суму 3 млн 276 тис грн.

Нагадаємо, що хмельницького підприємця обшукали чернівецькі правоохоронці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми