ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Митники не сплять - вилучають книжні раритети

До Росії намагалися вивезти бібліографічні пам'ятки
Depo.
23 квітня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua

Дві зміни поспіль працівники Сумської митниці ДФС вилучають в осіб, які перетинають кордон України, старовинні книги, повідомляє Суми.depo.ua з посиланням на прес-службу ГУ ДФС у Сумській області.

22 квітня 2015 року на митному посту "Бачівськ" Сумської митниці ДФС під час проведення митного контролю в автомобілі "Opel Astra" в громадянина Молдови виявлено книгу під назвою "Почвоведение" видавництва 1901 року. (Выпускъ ІІ, Лекціи, читання студентамъ Института Сельского Хозяйства и Лъесоводства въ Ново-Александрии).

23 квітня 2015 року вночі під час проведення митного контролю автомобіля "Рено-мастер" у пасажира, громадянки України, теж вилучено раритетний твір. Жінка не задекларувала при виїзді з митної території України книгу "Milionowy Spadek"видавництва 1894 року.

У відповідності до статті 197 Митного кодексу України "Обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України" та Наказу Мінкультури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002 існує заборона вивезення з України книг видавництвом до 1945 року.

Бібліотечні пам'ятки вилучені у порушників. За даними фактами складені протоколи про порушення митних правил за статтями 471 та 472 Митного кодексу України "Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю" і "Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення" відповідно.