ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міліція починає активно шукати тих, хто обкрадає храми на Сумщині

Розслідування взято під контроль керівництвом УМВС
Depo.
23 травня 2015 07:21
ФОТО: depo.ua

Начальникам міськ- та райвідділів, оперативним та слідчим підрозділам вжити необхідних заходів, спрямованих на розкриття крадіжок з храмів та церковних споруд на територіях обслуговування. Таке завдання на оперативній нараді поставив своїм підлеглим заступник начальника УМВС області полковник міліції Василь Самокиш, пише Суми.depo.ua.

На нараду були запрошені керівники структурних підрозділів УМВС, начальники міськ- та райвідділів області. Тема обговорення - робота міліції в розкритті зухвалих крадіжок з приміщень храмів та церковних споруд. Згідно міліцейської статистики, в цьому році було скоєно вісім таких злочинів. Крадіжки мали місце в Сумах, Сумському районі, Великій Писарівці, Бурині, Ромнах та Охтирці. Невідомі зловмисники за відсутності прихожан та церковнослужителів потрапляли до приміщень переважно шляхом пошкодження вікон та вхідних дверей. Виносили ікони та інше церковне начиння.

"Вважаю такий стан справ неприпустимим, - звернувся до підлеглих полковник міліції Василь Самокиш. - Виникає суспільний резонанс, який призводить до негативної оцінки роботи органів внутрішніх справ в цілому. Відтепер керівники, на територіях обслуговування яких були скоєні подібні злочини, щотижнево доповідатимуть про хід розслідування цих крадіжок і розшук зловмисників, що їх скоїли".

Заступник начальника УМВС дав доручення керівникам міськ- та райвідділів провести зустрічі з настоятелями церков та храмів, й серед інших питань обговорити можливість взяття релігійних споруд під цілодобову охорону працівників УДСО УМВС.

Були заслухані звіти начальників управлінь карного розшуку, громадської безпеки, слідства. Рішенням оперативної наради керівники підрозділів, які не забезпечать результативність роботи з розкриття церковних крадіжок, будуть покарані аж до звільнення із займаних посад.

Нагадаємо, за поточний рік вже здійснено 13 крадіжок з храмів на Сумщині.