ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Сумщині виник дефіцит вакцини від сказу

Наприклад у Шостці ліків немає у вільному продажу близько року
Depo.
22 січня 2016 12:12
ФОТО: depo.ua
На Сумщині виник дефіцит вакцини від сказу
На Сумщині виник дефіцит вакцини від сказу

Раніше для вакцинації людей, яких покусали скажені тварини, використовували вакцину російського виробництва. Потім завозити в Україну її перестали та не подовжили дозвіл на її використання, пише Depo.Суми.

Як повідомив головний лікар Центральної районної лікарні Олег Штогрин, у серпні минулого року за кошти місцевого бюджету ЦРЛ вдалося закупити 60 доз вакцини індійського виробництва.

Як правило, на рік необхідно близько ста доз антирабічної вакцини. 

"Якщо людину вкусила скажена тварина, йому вводиться антирабічний імуноглобулін. Цей препарат зник ще раніше, ніж вакцина і у нас в запасі його також немає", - поінформував Олег Штогрин.

Вакцинацію проти сказу в даний час проходять вісім чоловік. В запасі ж залишився препарат, якого вистачить на трьох чоловік, тобто в середньому на 1-1,5 місяця, - повідомив лікар.

За словами Олега Щтогрина, якщо ЦРЛ вдасться придбати вакцину, про це городяни будуть відразу ж оповіщені. Якщо ж всі запаси вичерпаються, то шосткинцям також дадуть про це знати, повідомляє Шостка.info.

Як наголосив головлікар, у людини, яку покусала скажена тварина, є мінімум 10 днів на пошуки антирабічних препаратів. Придбати їх можна за кордоном, в сусідніх країнах.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми