ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Меркель віддає Путіна на поталу українцям

Зустріч Меркель з Путіним стане прелюдією кінця спільної європейської дипломатії. Тепер кожен сам за себе
Depo.
11 травня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua
Меркель віддає Путіна на поталу українцям
Меркель віддає Путіна на поталу українцям

Ангела Меркель приїхала в Москву, щоб сказати Путіну публічно, при людях та журналістах, що вона думає про нього. І сказала. По-перше, цілковито засудила окупацію Криму. По-друге, засудила втручання на Донбасі. І, по-третє, констатувала, що низка пунктів Мінська-2, який вона освятила персональними переговорами з Путіним, не виконується: продовжуються обстріли з важкого озброєння і гальмується обмін полоненими. Вона, звісно, висловила надію, що Мінськ-2 просуватиметься уперед, але Меркель теж вміє рахувати кількість обстрілів і розуміє, що, насправді, жодної надії нема.

Не висловленим залишилося, що в таких умовах про послаблення санкцій і мови бути не може. Однак... судячи з усього, про посилення санкцій теж не йтиметься.

По суті, Меркель приїхала в Москву умити руки. На жаль, вплинути на всіх членів ЄС щодо посилення санкцій вона не може, навіть, якщо б хотіла. Але "адвокатом Путіна" вона теж більше не буде. Що вона і дала йому зрозуміти. Тобто Меркель більше не вмовлятиме США не давати Україні зброю, вона більше не буде гальмувати бажання Польщі та Литви надавати ширшу збройну підтримку Україні, вона не заперечуватиме, якщо Польща активно педалюватиме новий формат розмови з Росією замість "нормандського". А Польща давно вже цілком обгрунтовано вимагає, щоб її допустили до розмов про Україну. Натомість, Варшаву, м'яко кажучи, "відшивали" Берлін та Париж.

Але найголовніше Меркель більше не буде кружляти "голубом миру" над головою Порошенка і радити йому не руйнувати "перемир'я" заради якогось там "дебальцевого". І це дуже великий плюс. Чи упораються Київ, Варшава, Вільнюс і всі хто хоче безкомпромісно боротися з Путіним без опіки Берліну? Так, це буде не легко. Але, мабуть і так всім було зрозуміло, що єдиної європейської дипломатії вже не існує. А тепер не буде "старших братів"з Парижа та Берліна. Але й свобода дій багато чого вартує, утім, вона накладає і набагато більшу відповідальність.