ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандал на Сумщині: Мера Конотопа звинувачують у "примусовій люстрації"

Міський голова Артем Семеніхін начебто примушував директор МБК "Зоряний" писати заяву про звільнення
Depo.
6 січня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua
Скандал на Сумщині: Мера Конотопа звинувачують у "примусовій люстрації"
Скандал на Сумщині: Мера Конотопа звинувачують у "примусовій люстрації"

"Я, директор МБК "Зоряний", Люшина Марина Вікторівна, була викликана в кабінет міського голови 31 грудня, і в присутності свого радника Марини, він примушував мене писати заяву на звільнення, цитую "Бо робити, я тобі не дам"! Вважаю, що дії міського голови, до мене, як до керівника закладу культури, та до колективу МБК необгрунтовані, і нічим не підтверджені! Прошу у всіх людей, які люблять і цінують нашу творчість в тому числі і Народного театру "МИ" підтримати нас", — заявила вона у Фейсбуці, пише Depo.Суми.

За словами Марини Люшиної, яка прокоментувала своє звернення, це не перший конфлікт з Артемом Семеніхіним. На початку грудня вона просила його не звільняти Тетяну Шерудило (колишню заступницю екс-мера Івана Огрохіна - Depo.Суми). Після цієї розмови її викликала начальниця відділу культури Олена Шинкаренко та передала повідомлення мера, що їй потрібно написати заяву про звільнення.

Директор будинку культури відмовилася залишати посаду, бо не бачить для цього причин. "Заклад працює, заходи йдуть. Мало того, заходи навіть не обласного рівня. Трансляції вистав, проектів йдуть на весь світ. Де я не виконую свої обов’язки, як директор?" — наголошує вона.

Другий конфлікт виник через демонтаж герба Радянського Союзу, який висів над сценою.

"Він мені телефонував і в грубій формі говорив, що якщо я зараз не зіб’ю герб Радянського Союзу, який знаходиться в мене над сценою на 15-метровій висоті, то я "вилечу, як пробка". На це я йому відповіла точно так, як він розмовляв зі мною…" — повідомила директор "Зоряного".

За словами Марини Люшиної, після цього мер їй не телефонував та не надсилав ніяких документів. Вона додала, що після прийняття закону про декомунізацію, у закладі писали доповідну начальниці відділу культури. Їм відповіли, що власноруч збивати цей герб не можна, адже "Зоряний" — пам’ятник архітектури і потрібен хоча б висновок спеціальної комісії.

"Ніяких офіційних звернень, листів від нього, як від мера, до мене не було. Була до мене претензія від однієї працівниці, яка не приходила на свої заняття. Ця працівниця пішла до мера і сказала, що у нас погане керівництво, поганий театр і так далі. Вона також написала листа у відділ культури і тепер вони роблять службове розслідування. В мене є догани на цю людину, акти про те, що вона не з’явилась на роботу і звернення від батьків. Які у них є документи, я не знаю. 31 числа він нас викликав: мене, Олену Шинкаренко та цю працівницю. Потім вони вийшли, а мене він попросив залишитись. Він мені запропонував розійтися "по-хорошому", бо все одно не дасть мені працювати. Ось така ситуація", — додала Марина Люшина.

Мера Конотопа звинувачують у "примусовій люстрації" - фото 1Марина Люшина

Мер Конотопа Артем Семеніхін, коментуючи цю заяву, відповів, що більш брехливої людини він за останній час не зустрічав. Він також вважає, що це провокація, яка націлена та те, щоб зіпсувати йому репутацію.

"Причина полягала у тому, що, за інформацією, якою я володію, Марина Люшина отримує готівкові кошти "на руки" від людей, які там навчаються. Це категорично заборонено і я призначив відповідну службову перевірку. По-друге, там є внутрішній конфлікт, пов’язаний з не зовсім адекватною поведінкою, на мою думку, пані Марини Люшиної по відношенню до свого трудового колективу і до батьків дітей, які відвідують дитячу школу мистецтв", — сказав міський голова.

Він додав, що у нього є заява однієї з викладачів цієї дитячої школи, де описана негативна поведінка директора будинку культури. З метою проведення неупередженого розслідування, він призначив комісійну перевірку діяльності Марини Люшиної. Також додав, що до нього вже чоловік десять зверталося зі скаргами на неадекватність дій керівника установи.

За словами мера, Марина Люшина дозволяє собі грубо висловлюватись та ображати людей. "Далі терпіти ці скарги і залишати їх без реакції я не можу. Якщо комісійна перевірка підтвердить, що вона дійсно порушує моральні норми спілкування в трудовому колективі, якщо вона не справляється зі своїми обов’язками і якщо вона бере готівкові кошти в руки — рішення буде тільки одне — звільнення. А якщо це не підтвердиться, то я з нею проведу профілактичну бесіду, щоб вона поводила себе гарно", — наголосив Артем Семеніхін.

Як повідомила начальник відділу культури Олена Шинкаренко, була усна заява жінки, яка є керівником колективу і одночасно членом колективу МБК "Зоряний". Вона звернулася до мера зі скаргою на директора закладу, повідомляє ТопКонотоп.

У рамках комісійної перевірки, Олена Шинкаренко планує сьогодні, 6 січня, зустрітися з колективом "Зоряного", після чого у письмовому вигляді будуть представлені всі висновки та протоколи.

фото: соцмережі

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми