У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі

Перейменування вулиць у місті авторства офісу мера Олександра Лисенка залишило враження "напіввагітності"

У Сумах Степану Бандері віддали невелику…

21 лютого сплив "крайній" термін, коли мер міста мав право своїм "вольовим рішенням" перейменовувати вулиці згідно Закону про засудження тоталітарних режимів. Мер не поспішав. І лише сьогодні, 22 лютого, на сайті мерії було нарешті оприлюднене розпорядження міського голови щодо "перейменування топонімів", пише Depo.Суми.

У списку 85 назв, які перейменовуються відповідно до закону про декомунізацію. Найцікавіше, що "паперовий варіант" розпорядження датований ще 19 лютого. І багато хто відразу заговорив про фальсифікацію, оскільки фактично мало місце невчасне оприлюднення. Відтак, підпис мера під документом і законність розпорядження, при бажанні, можуть оскаржити у суді, адже це можна трактувати навіть як "фальсифікацію".

Тим не менше, навіть сьогоднішнє "вольове рішення" є суттєвим кроком у справі декомунізації Сум. Щоправда, містяни вже встигли охарактеризувати таке перейменування "напіввагітністю", тому що перейменованими виявилися переважно маленькі вулиці у приватному секторі. Тоді як великі вулиці залишили зі старими назвами.

Раніше Олександр Лисенко заявляв, що вже підготовлений список з перейменувань, й "у 80 вулицях сумнівів немає". "Першими ластівками" стали три вулиці, у яких міський голова був стовідсотково впевнений, що жителі не будуть проти перейменування. Так, вулицею Героїв Небесної Сотні стала колишня вул. Федько, вул. Куйбишева носитиме ім'я Олександра Братушки, вул. Крупської перетворилася на вул. Андрія Реути, а Паризької комуни - на Сергія Табали (Сєвєра). Крім того, вул. Антонова стала вулицею Олександра Аніщенка.

На думку місцевого краєзнавця Олега Корнієнка, вулиця "Сєвєра" - це, поза сумнівом, добре, незважаючи на те, що історичному центру так і не повернули старі назви. Крім того, журиться історик, залишилася всіляка комуністична "лушпиння", котру чомусь не стали чіпати.

А ось щодо перейменування проспектів Курського та Михайла Лушпи... Ймовірно, міський голова вирішив зайвий раз "не накаляти градус" серед електорату, а перекласти цю місію на інші плечі, пам'ятаючи, напевно, як діставалося його попереднику Геннадію Мінаєву за перейменування однієї з найдовших вулиці Кірова у Герасима Кондратьєва. Також мер мудро розсудив не чіпати вулиці Ковпака, Сумсько-Київських дивізій, Коротченка, Черепіна, Горького, Першотравневу тощо, де мешкає надто багато сумчан, які весь негатив і роздратування виллють, звісно, на голову мера.

На думку екс-депутата міськради Ірини Дяденко, давши добро перейменувати лише малонаселений приватний сектор і гібридні вулиці, Лисенко "зберіг" для себе 30-40% електорату. Адже багато сумчан з різних причин "чинять опір" декомунізації.

Скажемо, жителі Курського мікрорайону нещодавно зібралися на мітинг, щоб наголосити на неприпустимості практики перейменовувань без громадських слухань. Сотні мешканців висловлювалися проти перейменування проспекту "Курського" в "Степана Бендери". Врешті решт, зазначений проспект з рішення про перейменування загадково щез.

Натомість "степанобандерівцями" тепер будуть мешканці вулиці Баумана, яка має певну кримінальну славу і де кількість виборців не така велика.

"І це чи не єдина моя пропозиція в робочій групі, яку мер все-таки підтримав", - наголошує член робочої групи з перейменувань Олександр Хоруженко, додаючи, що оскільки найбільші вулиці мер побоявся чіпати, тож основна робота ще попереду.

Йдеться про те, що тепер громада, у разі потреби і суспільної згоди, самостійно ініціюватиме перейменування тих чи інших вулиць, збираючи підписи і вносячи ці питання на розгляд міської ради. Це доволі складний та сумнівний шлях. Тому можна констатувати, що шанс, який давав закон про декомунізацію на масштабне перейменування, на жаль волею міського голови втрачено.

Наймасштабніші комуністичні перейменування сумських вулиць

Спадок від комуністичного режиму у вигляді відповідних топонімічних назв формувався не за один раз. Протягом всього радянського часу влада "розширювала та поглиблювала" комунізацію. Ось як це робили більшовики, яких на пару років, під час Другої світової, ненадовго "перебили" німці.

У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 1

У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 2

У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 3
У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 4
У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 5

У Сумах Степану Бандері віддали невелику вулицю у кримінальному районі - фото 6Джерело : Блог В'ячеслава Артюха

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme