ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Сум "вкраде" ідею полтавчан для боротьби із крадіями люків

За останні три тижні в місті почастішали крадіжки кришок люків
Depo.
21 квітня 2015 12:23
ФОТО: depo.ua
Мер Сум "вкраде" ідею полтавчан для боротьби із крадіями люків
Мер Сум "вкраде" ідею полтавчан для боротьби із крадіями люків

Міські посадовці занепокоєні. За словами начальника міськвідділу охорони здоров'я Ольги Братушка, злодії діють нахабно і практично у відкриту, пише Суми.depo.ua.

"До лікувальних закладів пізно ввечері під'їжджає гарна машина, причому стає так, щоб не було видно номерів. З неї виходить пара міцних хлопців і знімають люки. Коли підходить охоронець і намагається їх зупинити, погрожують: "Іди звідси, а то й тебе в багажник завантажимо! " Поки охоронець добігає до тривожної кнопки, злодії вже їдуть", - розповіла під час комісії з надзвичайних ситуацій Ольга Братушка.

З нею погодилася Надія Покутня, заступник директора ТОВ "Сумитеплоенерго": "Люки крадуться десятками. Треба, щоб силовики взяли на контроль всі приймальні пункти по збору металобрухту. Цілі люки в пунктах не приймають, тому злодії їх розбивають. Але ж відрізнити, коли розбитий люк, - просто. Варто лише оглянути розлом: якщо він без іржі, значить його розбили недавно".

Мер Сум Олександр Лисенко запропонував звернутися до досвіду Полтави. Там знайшли спосіб боротися з крадіями люків. П'ять років тому депутати облради прийняли рішення: якщо в пунктах прийому металобрухту виявлять люки - неважливо, цілі або биті, господар пункту їх відновлює. А коштує люк значно більше, ніж сума, отримана за лом. Так розкрадання люків у Полтаві припинилися.

"А зараз ми звернемося до міліції, СБУ, складемо публічне звернення, аби правоохоронці посилили роботу і посприяли у вирішенні цього питання", - заявив мер Сум.