ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Майже 40% ПДВ підприємства Сумщини отримують в автоматичному режимі

У порівнянні з минулим роком підприємства області стали більше заявляти до відшкодування податку на додану вартість
Depo.
10 червня 2015 11:07
ФОТО: depo.ua
Майже 40% ПДВ підприємства Сумщини отримують в автоматичному режимі
Майже 40% ПДВ підприємства Сумщини отримують в автоматичному режимі

Якщо у минулому році середньомісячна сума ПДВ, що декларувалася підприємствами до відшкодування, становила 61,4 млн. грн., то в цьому році - 84,5 млн. грн., з них підприємствами, що отримують ПДВ в автоматичному режимі, - 29,2 млн. грн., пише Суми.depo.ua з посиланням на прес-службу ГУ ДФС у Сумській області.

Так, у січні - травні 2015 року відшкодовано 373,5 млн. грн., з них в автоматичному режимі - 38,5 %, або 122,7 млн. грн. В цілому по Сумській області загальний залишок невідшкодованих сум ПДВ складає 469,6 млн. грн.

Відшкодування ПДВ проводиться з урахуванням бюджетного ресурсу, встановленого Міністерством фінансів України та наявних коштів на єдиному казначейському рахунку.

Заявлені суми відшкодування ПДВ проходять ретельну перевірку на предмет наявних кримінальних проваджень, сум нанесених державі збитків, користування "схемами" ухилення від оподаткування та наявності податкового боргу.

Так, за напрямком незаконного відшкодування ПДВ до ЄРДР внесено 5 кримінальних правопорушення за ознаками злочину передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України. Сума незаконно заявленого ПДВ за цими провадженнями становить майже 3 млн. грн.