ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Краєзнавці Сумщини просять губернатора позбавитися "червонопузості"

У Сумській області краєзнавці пропонують "декомунізувати" і повернути історичні назви 84-м населеним пунктам
Depo.
12 травня 2015 09:01
ФОТО: depo.ua
Краєзнавці Сумщини просять губернатора позбавитися "червонопузості"
Краєзнавці Сумщини просять губернатора позбавитися "червонопузості"

Як повідомили в прес-службі Сумської обласної державної адміністрації, з відповідним листом до голови ОДА Миколи Клочка, народних депутатів Олега Медуниці та Олександра Сугоняки звернувся голова правління обласної організації Національної Спілки краєзнавців України Олег Корнієнко. Про це пише Суми.depo.ua.

"На виконання Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" та абзацу 2 ст. 1 чинного указу президента України від 20.01.1995 р № 14/95 "Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва" пропоную перелік назв населених пунктів Сумської області, що відображають тоталітарне комуністичне минуле, для подальшого розгляду на предмет їх перейменування, а також повернення історичних назв історичним населеним пунктам, пов'язаним з українським козацтвом", - йдеться у листі.

У переліку вказані населені пункти кожного району Сумської області, більшість з яких - переважно депресивні поселення, що знаходяться на межі зникнення.

"Вони зазвичай входять до складу деяких сільських рад. Часто вони виникали в 1920-1930-х роках на базі колгоспних польових станцій і т.п. Тому такі дивні історичні назви. Тобто первинна назва свідчить скоріше про те, що вони виникли в часи панування комуністичної влади. Це вже нехай громади вирішують, як їм називатися, але щоб без "червонопузості". Такі села недовго протягнуть", - підкреслив краєзнавець.

За інформацією заступника міністра, в цілому в Сумській області близько 1,5 тисячі населених пунктів. Серед тих, які пропонуються до перейменування, - по кілька сіл з назвами Ленінське, Радянське, Жовтневе, Московське, а також Московський Бобрик, Московщина, Червоний Орач, Червоний Яр, Червоний Кут, Червона Зоря, Червоний Ранок, Червона Гірка, Червона Долина, Червона Слобода, Червона Діброва, Красногірка, Красноярське, Беєве-Комуна, Чемоданівка, Піонер, Іллічівка, Красногвардійське, Червонопрапорне, Дзержинське, Пролетарське, Радгоспне, Фрунзенка, Жовтневщина, Комінтерн та інші.

Нагадаємо, Верховна Рада України 9 квітня прийняла Закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Законом забороняється публічне використання і пропаганда символіки таких режимів, встановлюється обов'язок перейменувати населені пункти, установи, організації, торгові марки тощо.