ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Київ дав зрозуміти сумчанам, що на здешевлення комуналки можна не сподіватися

Урядовці та регулятор відповіли сумським депутатам, що саме спричинило подорожчання природного газу та зростання тарифів на послуги теплопостачання
Depo.
4 червня 2015 10:42
ФОТО: depo.ua
Київ дав зрозуміти сумчанам, що на здешевлення комуналки можна не сподіватися
Київ дав зрозуміти сумчанам, що на здешевлення комуналки можна не сподіватися

Міністерство економіки України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, надіслали лист-відповідь на звернення депутатів міської ради до Прем`єр-міністра України щодо підвищення тарифів на газ та тепло, пише Суми.depo.ua.

Серед факторів, які вплинули на зростання роздрібних цін на блакитне паливо для потреб населення, зазначають дефіцит останнього, що пов`язаний зі зменшенням видобутку; збільшення для газодобувних підприємств ставки рентної плати користування надрами; необхідність збільшення капітальних інвестицій у галузь; подорожчання імпортного природного газу; необхідність перегляду тарифів на транспортування блакитного палива, що виникла у зв`язку зі зменшенням обсягів такого.

Приведення тарифів на теплову енергію до економічно обґрунтованого рівня Кабмін і НКРЕКП називають "необхідним заходом для належного функціонування підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення".

Разом із тим, наголошується в листі, "розуміючи складність ситуації в умовах підвищення тарифів, Урядом передбачено низку заходів, які спрямовані на посилення соціального захисту населення".

Головним із таких відзначають Програму житлових субсидій. Зокрема, звертають увагу на Постанову Кабінету Міністрів від 28 лютого поточного року, якою спрощено процедуру їх отримання, повідомили у сумській мерії.

Нагадаємо, як повідомлялося, сумський мер шукає в Раді докази необґрунтованості тарифу на ЖКГ.