ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Художниця з Харкова "подякувала" Китаю у Сумах

У галереї "академАrt" триває фотопроект "Дякую тобі, Китай"
Depo.
6 лютого 2016 08:12
ФОТО: depo.ua
Художниця з Харкова "подякувала" Китаю у Сумах
Художниця з Харкова "подякувала" Китаю у Сумах

中國- так називається фотопроект Лоли Гайнутдінової, представлений у галереї «академАrt.»  Цей ієрогліф означає "Китай" і звучить як "джун гуо". China, Чіна і Китай – все це вигадки зовнішнього світу, а Піднебесна називає себе по-іншому. Саме це відчуття іншого світу намагається передати у власному проекті митець, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу УАБД. 

Художниця закінчила Харківський Національний університет мистецтв, займається фото, відео-артом, інсталяцією. Вона - учасник всеукраїнських та міжнародних фестивалів "Арт-Поле", "Міфогенез", "Простір покордоння", "Креденс" та інших.

Представлений проект народився під час перебування художниці в арт-резиденції Донгуан, провінція Гуандун, Кантон, Китай (КНР). Там проект був частково презентований під назвою "Dyingcity". 

Dyingcity – розвинуте промислове місто, яке втратило значну частину фінансування після вдалої боротьби держави з наркоторгівлею. Занедбані індустріальні простори перетворилися на примару мегаполісу, але не стали мертвими. Навіть там, на покинутих фабриках, серед нікому не потрібних решток  виробництва, бруду, скла та металу живуть люди. 

Тонкою ниткою чутливості автор поєднує індустріальний простір та долі людей у китайському мегаполісі – про це в іншій частині проекту, представленого  в "академАrt". Кожна зі світлин, які є неймовірно виваженими за змістом та композицією, розкриває таємницю поєднання внутрішнього світу із зовнішнім, але залишає простір для здогадок, міркувань, фантазій.

Виставка триватиме до 10 лютого.

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми