ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Губернатор хоче роздержавлення комунальної газети "Сумщина"

Журналісти ініціювали обговорення конфліктної ситуації, що склалася між працівниками та головним редактором часопису
Depo.
20 січня 2016 16:06
ФОТО: depo.ua
Губернатор хоче роздержавлення комунальної газети "Сумщина"
Губернатор хоче роздержавлення комунальної газети "Сумщина"

Колектив видання та ветерани газети звернулися до голови облдержадміністрації з проханням допомогти їм відстояти свої права та не допустити зникнення газети через дії головного редактора, повідомляє Depo.Суми з посиланням на прес-службу Сумської ОДА.

Микола Клочко висловив своє переконання і принципову позицію, що влада не має права втручатися в господарську діяльність будь-якого підприємства. Саме тому обласна адміністрація донедавна не коментувала напружені відносини всередині колективу "Сумщини".

"Облдержадміністрація – це не правоохоронний орган, проте забезпечувати дотримання законності, захищати права й інтереси жителів Сумщини, в тому числі й трудові права, – це мій прямий обов’язок. Я не можу не реагувати на повідомлення, що журналістів з робочого місця забирає "швидка", коли люди вголос заявляють про можливий тиск, залякування, зловживання", – зауважив він.

Разом з тим Микола Клочко наголосив, що будь-який вплив на роботу редакції з боку засновників – це пережиток минулого, і цю практику треба припиняти. Відмова від найменшого адміністративного ресурсу – це загальнодержавна тенденція, вимоги закону про роздержавлення засобів масової інформації, який нещодавно підписав Глава держави.

"Єдиний правильний варіант у даному випадку – подальшу долю газети маєте вирішувати ви. Тому, на мій погляд, доцільно ініціювати проведення загальних зборів колективу та ради співзасновників, прийняти спільне рішення про роздержавлення видання. Після виходу облдержадміністрації та обласної ради із складу співзасновників саме трудовий колектив стає єдиним, від кого залежить подальший розвиток газети і призначення керівника", – запевнив він журналістів.

Нагадаємо, між журналістами та головним редактором газети виник конфлікт.

Читатйте також: Головред сумської газети довів свою журналістку до "швидкої".

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми