ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Глухівчани ще не визначилися, куди подінуть "вождів"

Проаналізувавши понад двісті існуючих назв вулиць, провулків, парків, скверів і площ у Глухові, виокремили ті, що мають бути змінені
Depo.
20 липня 2015 13:13
ФОТО: depo.ua
Глухівчани ще не визначилися, куди подінуть "вождів"
Глухівчани ще не визначилися, куди подінуть "вождів"

У попередній перелік потрапили вулиці: Артема, 70 років Жовтня, Кірова, Котовського, Крупської, Куйбишева, Луначарського, Пархоменка, Щорса, провулки Щорса, Артема, Кірова, Комсомольський, Радянський, Фрунзе, Циганка, а також площа Леніна та сквер Циганка, повідомляє Суми.depo.ua.

Для цього до міської ради запросять голів квартальних комітетів тих вулиць, які підлягатимуть перейменуванню. Після обговорення "на місцях" пропозиції мешканців зафіксують у спеціальних опитувальниках. Отриману інформацію систематизують під час громадських слухань.

Там, де це можливо, перевагу хочуть надавати все ж таки історичним назвам. Для цього звернуться до архівів та старих карт. А від практики присвоєння вулицям імен громадських діячів мають намір відійти, бо перелицювання історії залежно від політичних уподобань правлячої верхівки зрештою лягає зайвим фінансовим тягарем на місцеві бюджети. 

У скільки Глухову обійдеться виконання т. зв. закону "про засудження комуністичного та нацистського режимів", стане відомо вже 1 серпня. До цієї дати фінансове управління міськради повинно надати відповідні розрахунки.

Демонтажу підлягатимуть пам'ятники Леніну та Циганку. Що стосується Карла Маркса, то його долю має визначити педагогічний університет, на території якого розташовується постамент. Куди подінуть "вождів", поки не визначили.

Рішення про перейменування об'єктів міського підпорядкування та демонтаж пам'ятників виконавчий комітет повинен ухвалити до 26 листопада 2015 року.
Остаточно крапку в цьому питанні поставлять депутати Глухівської міської ради.

Нагадаємо, як повідомлялося, у Сумській області краєзнавці пропонують повернути історичні назви 84-м населеним пунктам.

Більше про декомунізацію на Сумщині читайте на Суми.depo.ua