Газету "Сумщина" полишили журналісти

Більшість колективу звільнилася через неспроможність обласної ради "розрулити" ситуацію у виданні

Сумська обласна рада не спромоглася ухвалити жодного конструктивного рішення щодо діяльності обласного комунального видання "Сумщина" та її головного редактора Сергія Моші, повідомляє Depo.Суми.

Після заслуховування звіту головного редактора на сесії обласної ради 25 березня 2016 року, депутати не змогли дати ані позитивної, ані негативної оцінки звіту головного редактора наслідком чого могло бути подальше його звільнення або навпаки, підтримка і схвалення. 

На боці головного редактора виступили "Батьківщина" та "Свобода". Проти голосували "УКРОП", "Відродження", "Опозиційний блок" та частково БПП "Солідарність".

Звільнення, нагадаємо, протягом тривалого конфлікту вимагала частина колективу та профспілкова організація.

Формально наслідком неспроможності депутатів ухвалити рішення по жодній з пропозцій є прийняття депутатами "до відома" звіту головного редактора. Фактично ж  є вотумом довіри нинішньому керівнику, оскільки тепер розірвати контракт з ним можливості у обласної ради вже не буде через нюанси законодавства про роздержавлення ЗМІ.

Розуміючи, що депутати та керівництво ради не вирішують питання, 9 працівників видання тут же на сесії подали заяви про звільнення за власним бажанням. Зокрема звільнилися журналісти Катерина Спивак, Наталя Ісипчук, Ірина Вертікова, Катерина Фільок, бухгалтер Олена Мамай, заввідділом реклами Наталя Зимогляд, оператор компьютерного набору Зоя Гребченко, коректор Юлія Обозна та керівник компьютерного центру Лариса Сердюк.

Наразі в газеті залишилося 6 працівників. І серед них жодного, хто би працював тут до призначення діючого редактора.

Під час обговорення події у профільній групі "Сумські журналісти", користувачі зазначають, що такий масовий протест журналістів є безпрецедентним для Сумської області і доволі незвичним для України вцілому.

Обговорення у групі Сумські журналісти:

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми