ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фірташ "виграє" у держави контроль над "Сумихімпромом"

Формально державне підприємство продовжує закуповувати сировину та матеріали у фірм з оточення українського олігарха
Depo.
12 червня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua
Фірташ "виграє" у держави контроль над "Сумихімпромом"
Фірташ "виграє" у держави контроль над "Сумихімпромом"

ПАТ "Сумихімпром" 8 червня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "Титан України" на постачання 48 тисяч тонн вапна на суму 110,59 млн грн. Про це пише Суми.depo.ua з посиланням на nashigroshi.

Ціна за тонну негашеного вапна 1-го сорту склала 2 304 грн. Із вказаної цифри вартість самого вапна - 2 188 грн, решта 116 грн - це залізничний тариф на перевезення.

Фірма-постачальник "Титан України" раніше була записана на Миколу Михайлова - помічника народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Нечаєва, який був головою правління ЗАТ "Кримський Титан" Фірташа. 

Нагадаємо, нині "Сумихімпром" перебуває у процесі банкрутства. Одним з конкурсних кредиторів заводу є кіпрська компанія "Tolexis International Limited", пов'язана з групою Фірташа. При цьому на заводі зберігся менеджмент Фірташа - його очолює Ігор Лазакович, який раніше працював заступником голови правління ЗАТ "Кримський Титан" і очолив "Сумихімпром" після перемоги Януковича на президентських виборах 2010 року.

Після того, як підприємство очолив Лазакович, компанія почала закуповувати сировину та матеріали у фірм з орбіти Фірташа. Активні спроби влади повернути контроль над формально державним "Сумихімпромом" у 2014 році сьогодні затихли.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua