ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фахівці розповіли, де в Сумах краще купатися

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення просить сумчан дотримуватися правил безпечної поведінки на воді
Depo.
11 червня 2015 12:01
ФОТО: depo.ua
Фахівці розповіли, де в Сумах краще купатися
Фахівці розповіли, де в Сумах краще купатися

Минулого року Суми втратили на водоймах шістьох містян: один пішов під лід, решта потонули під час купального сезону (четверо - на річці Псел, один - на озері Чеха). Усі загинули внаслідок хибної поведінки на воді, більшість перебували у стані алкогольного сп’яніння.

Зважаючи на це, Суми.depo.ua нагадує основні правила під час відпочинку на водоймах.

Головне, що має запам’ятати кожен, - купатися потрібно тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

Не можна залазити на попереджувальні знаки та буї, стрибати у воду з човнів, катерів, не призначених для цього споруджень, пірнати з мостів, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

Небезпечно користуватися при купанні непередбаченим для цього знаряддям: дошками, колодами, камерами від автомобільних шин, а також надувними матрацами.

Категорично не можна під час відпочинку на воді вживати спиртні напої, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, залишати дітей без нагляду.

При купанні в морі слід пам’ятати про хвилі, а у гірських річках - про стрімку течію.

Якщо з'явилися судоми, слід негайно змінити стиль плавання: найкраще лягти на спину і плисти до берега.

Заплутавшись у водоростях, не слід робити різких рухів і ривків. Краще лягти на спину, прагнучи м'якими спокійними рухами виплисти у бік, звідки припливли. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги й бережно звільнитись від рослин руками.

При потраплянні у вир необхідно набрати якнайбільше повітря, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливти на поверхню.

Пасажирам човна, що перевернувся, фахівці радять насамперед зберігати спокій і, тримаючись за судно, штовхати його до берега.

При порятунку потопаючого слід витягти потерпілого на берег з якнайменшою небезпекою для себе. Потому звільнити його ротову й носову порожнини від ґрунту та слизу. Видалити воду з легенів і шлунка та починати реанімаційні заходи, пише сайт мерії.

Нагадаємо, у Сумах з відкриттям купального сезону обстежили водні об'єкти, розташовані біля зон відпочинку.

Більше новин про життя Сумщини читайте на sumy.depo.ua.