Екс-посадовцям ЖКГ Конотопської міськради "світить" до 12 років тюрми

Колишній начальник та головний спеціаліст Управління ЖКГ привласнили понад 1 млн 170 тис грн під час реконструкції дороги

Сьогодні, 12 червня прокуратурою Сумської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно вже колишнього начальника та головного спеціаліста Управління ЖКГ Конотопської міської ради, а також фізичної особи-підприємця, які за привласнення понад 1 млн 170 тис грн під час реконструкції дороги. Про це повідомили на сторінці у "Фейсбуці" прокуратури Сумщини, пише Depo.Суми.

Слідством встановлено, що у 2016 році посадовці та підприємець з Чернігівщини уклали договір на реконструкцію дороги по вул. Тургенєва у Конотопі. З метою заволодіння коштами у відповідній документації підприємниця вказала необґрунтовано завищені обсяги та ціни на виконані роботи, а також придбані матеріали. Посадовець та головний спеціаліст міської ради, достовірно знаючи про неправдиві відомості, затвердили акти приймання виконаних будівельних робіт.

Згідно висновку експертів, роботи виконані не в повному обсязі з використанням неякісних матеріалів за завищеними цінами. Вартість фактично виконаних робіт складає 521 тис 376 грн. Натомість на підставі завідомо неправдивих офіційних документів підприємниці було перераховано 1 млн 170 тис грн.

Дії екс-посадовців та підприємця кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата та заволодіння чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) та ч. 4 ст. 358(використання завідомо підробленого документа) КК України.

Головний спеціаліст сектора капітального будівництва та обліку житла управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради відповідатиме за ч. 3 та ч. 4 ст. 358 (складання, видача та використання завідомо підробленого документа), ч. 5 ст. 27/ч. 5 ст. 191 (пособництво у розтраті та привласненні коштів у особливо великих розмірах) КК України.

Відповідно до статті, їм загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми