ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дві сільради, які приєднаються до Сум, чекають на фінансове покращення

Громадські слухання майже одноголосно схвалили добровільне об`єднання територіальних громад обласного центру та 10 сіл Піщанської і Червоненської сільських рад
Depo.
6 липня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua
Дві сільради, які приєднаються до Сум, чекають на фінансове покращення
Дві сільради, які приєднаються до Сум, чекають на фінансове покращення

Зі зміною статуту піщанці сподіваються на поліпшення фінансового забезпечення (насамперед на надходження ПДФО). Надії на це, а також на розбудову потужної громади мають і жителі Червоненської сільської ради, передає Суми.depo.ua.

Присутніх цікавили питання, що буде з соціальною сферою сіл після об'єднання і що отримає від того обласний центр, якими будуть тарифи та податок на нерухомість для селян. Директор регіонального офісу реформ Ніна Мельник наголосила: у разі добровільного об'єднання територіальних громад населені пункти і жителі зберігають за собою існуючий статус (сільський або міський житель), а, значить, розміри тарифів і податків, які встановлюються на державному рівні, теж не змінюються. Це станеться лише з тими з них, які встановлюють органи місцевого самоврядування.

Головний архітектор Сум Володимир Биков зазначив, що в генпланах радянських часів дані села визначались як населені пункти-супутники. Нинішнє об`єднання, говорить він, дасть обласному центру контроль за землями, які можуть слугувати для його розбудови.

Учасники громадських слухань прийняли резолюцію, якою підтримали добровільне об'єднання територіальних громад міста Суми, сіл Піщане, Верхнє Піщане, Житейське, Кирияківщина, Загірське, Трохименкове Піщанської сільської ради, сіл Червоне, Гірне, Барвінкове, Жовтневе Червоненської сільської ради в Сумську територіальну громаду з центром у місті Суми.

Міському голові учасники зібрання доручили підготувати та винести на розгляд міської ради проект відповідного рішення. Останнє мають попередньо розглянути профільні депутатські комісії.

Більше новин про життя Сум та Сумщини читайте на Суми.depo.ua