ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати на Сумщині нажахані кількістю угонів автотранспорту

Обласна рада адресувала запит голові Сумської облдержадміністрації, керівнику УМВС та начальнику УСБУ в Сумській області
Depo.
27 липня 2015 08:48
ФОТО: depo.ua
Депутати на Сумщині нажахані кількістю угонів автотранспорту
Депутати на Сумщині нажахані кількістю угонів автотранспорту

Депутатський запит був підтриманий парламентарями на 46 сесії обласної ради. Таким чином народні обранці відреагували на стурбованість жителів Сумщини щодо стану протидії злочинності відносно незаконного заволодіння транспортними засобами на території міста Суми та Сумської області, пише Суми.depo.ua з посиланням на пресс-службу облради.

Кількість фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (стаття 289 Кримінального кодексу України) на території Сумської області у 2014 році в порівнянні з 2013 роком збільшилась майже вдвічі (із 167 до 326 злочинів).

Упродовж п'яти місяців цього року в області вже скоєно 128 угонів транспорту. Для прикладу, у Черкаській області їх скоєно у два рази менше (60), у Чернігівській лише 79 злочинів, Кіровоградській - 81 злочин. Особливе занепокоєння викликає рівень розкриття цих злочинів. Якщо у 2013 році розкривався кожен другий, то поточного року - лише кожен п'ятий.

Стан протидії цьому виду злочинності у обласному центрі взагалі жахливий. За п'ять місяців цього року у Сумах скоєно 46 незаконних заволодінь транспортними засобами - це майже стільки (47), як за увесь 2013 рік. Із цієї кількості злочинів правоохоронцями Сум цього року встановлено осіб, які вчинили викрадення автомобілів, та й то вітчизняного виробництва, лише у трьох кримінальних провадженнях (справи з обвинувальним актом скеровані до суду).

Прикладом бездіяльності депутати вважають кримінальне провадження №12015200440002760, зареєстроване 29.04.15 Сумським міським відділом УМВС України в Сумській області за фактом незаконного заволодіння автомобілем, належного одному із відомих підприємств області. Упродовж декількох місяців кримінальне провадження фактично не розслідується та перебуває без руху. Як результат, особи, які вчинили даний злочин, не встановлені та до кримінальної відповідальності не притягнуті, а злочинність "процвітає" - вже в червні цього року скоєно 20 угонів транспортних засобів.

Депутати обласної ради сподіваються, що направлений ними депутатський запит викликає відповідну реакцію правоохоронних органів: буде вжито необхідних заходів до належної організації протидії та розслідування незаконних заволодінь транспортними засобами на території м. Суми та Сумської області, а винні у бездіяльності правоохоронці будуть притягнуті до відповідальності.

Быльше про діяльність народних обранців читайте на Суми.depo.ua