Демобілізовані бійці АТО з Сумщини не поспішають до психолога

З майже дев'яти тисяч учасників війни на Сході, психологічну реабілітацію пройшли лише 485

Демобілізовані бійці АТО з Сумщини не по…

Про це говорили учасники засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області, пише Depo.Суми з посиланням на прес-службу сумської ОДА.

Близько 28% демобілізованих учасників АТО схильні до посттравматичних стресових розладів, 3,5% осіб, котрі повернулися зі Сходу, вже мають психіатричні розлади і потребують серйозного медикаментозного лікування.

Таку сумну статистику, як результат вітчизняних досліджень, навів представник громадської організації "Громадський фонд "Суми" Вадим Дубодєлов.

За його словами, вже сьогодні учасники АТО зможуть отримати консультації психолога щовівторка в Інформаційному центрі бійців АТО, що знаходиться за адресою м. Суми, пл. Незалежності, 3 (другий поверх обласного центру зайнятості). Співпрацює громадська організація і з Сумським обласним психоневрологічним диспансером, там створений окремий пункт прийому бійців АТО.

Крім того, соціально-психологічна реабілітація українських воїнів проводиться в санаторно-курортних закладах, де вони мають можливість оздоровлюватися.

Інша проблема полягає в тому, що серед тих, хто повернувся з поля бою, звертаються по психологічну допомогу одиниці. Решта навіть не визнає свої проблеми, тому не бажає відвідувати консультації чи реабілітацію. Залишається сподіватися на рідних і друзів, які не будуть байдужими до проблем вчорашнього воїна і переконають його звернутися до психолога.

Як повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка, в області на обліку перебувають майже дев'ять тисяч учасників бойових дій на Сході країни, психологічну реабілітацію за державні кошти пройшли лише 485 осіб.

"Ми разом із обласним департаментом соцзахисту населення та волонтерами вирішили розробити пілотний проект "Надання послуг психологічної реабілітації учасникам АТО демобілізованим та членам їх сімей". Він окреслений в обласній цільовій програмі розв'язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2017 рік. Ця програма розглядатиметься на черговій сесії обласної ради і після її затвердження плануємо запустити цей проект", – зазначив Вадим Дубодєлов.

У рамках проекту реабілітаційну допомогу бійцям АТО надаватимуть практичні психологи безкоштовною. Його організатори розраховують, що вони будуть "вести" кожного окремого бійця, доки допомога буде йому потрібна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme