Премії Лисенка: Чому сумського мера знов "тягають" за корупцію

Олександр Лисенко зазнає болісних ударів по репутації та авторитету

Останнім часом на мера Сум Олександра Лисенка, який водночас несе важкий тягар керівництва обласною організацією партії "Батьківщина", сиплеться один удар за іншим.

Дістається Лисенку з усіх боків: навколо клацає зубами прокуратура, ставить підніжки губернатор, влаштовує пастки голова обласної ради, та ще й суди ніяк не відчепляться ані від самого Лисенка, ані від його першого зама Володимира Войтенка, який вже перебуває за півкроку від судимості, що змусить його залишити кабінет.

2019 рік розпочався для Олександра Лисенка великою проблемою навколо сумського ліфтового господарства: 2 січня у підйомнику багатоповерхівки загинуло немовля. І сталося це вочевидь не без побіжної участі ліфтовиків.

Ця трагедія відкрила величезний комунальний нарив. І це матиме важкі наслідки для теперішніх власників крісел у сумській мерії. В першу чергу ця історія вдаряє по сумському міському голові Олександру Лисенку та його оточенню, адже саме його команда, яка складає місцеву ячейку партії "Батьківщина", керує всіма процесами у сумській інфраструктурі. І те, що вже зараз стало відомо про "Міськсумиліфт" та споріднені з ним структури, змушує думати, що в суміжних сферах ситуація виявиться не менш гнилою.

Читайте також: Чи вскриє смерть немовляти комунальний гнояк у Сумах

Перед тим, у грудні, місто, в результаті маніпуляцій з комунальним майном обласної ради, позбулося кількох суттєвих платників податку на доходи фізичних осіб. Наслідком перереєстрації підприємств з міста Суми у кілька суміжних районів стане те, що й податок на доходи фізичних осіб буде сплачуватись за місцем реєстрації – у бюджети районів, а не міста. За підрахунками мера та його підлеглих, втрати міського бюджету складуть 74 мільйони гривень. Стогін про знедолених сумчан чутно й досі.

Читайте також: БПП проти "Батьківщини". Як у Клочка беруть сумського мера "за причинне місце"

Аж ось 14 січня Національне агентство з питань запобігання корупції в установленому порядку запросило Лисенка поруч ще з кількома достойниками прибути до Національного агентства для надання пояснень та у разі наявності підстав складення протоколів про адміністративні правопорушення.

У НАЗК пишуть, що перебуваючи у статусі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", особи порушили вимоги цього Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та подання щорічної декларації.

Насправді історія, за яку Лисенка кличуть у Київ, відбулася минулого року і отримала неабиякий розголос у місті. Мера спіймали на тому, що він незаконно збільшив собі премії. Справа була настільки очевидною, що ні в кого не було сумнівів: мера визнають винним у порушенні антикорупційного законодавства.

Але юристи знайшли спосіб вивести соратника Тимошенко сухим з цієї історії: затягуючи судовий процес всіма можливими засобами їм вдалося перетнути межу термінів, відведених законом для розгляду таких справ. І в результаті Зарічний райсуд, хоч і факт корисних маніпуляцій з преміями, все ж не зміг призначити йому за це покарання. Тепер спосіб знайти таке покарання здійснює НАЗК.

Втім, здається, корінь цікавості антикорупціонерів росте не стільки в офісі НАЗК, скільки у владних кабінетах Сумської ОДА. Там докладають неабияких зусиль, щоб як не посадити, то максимально дискредитувати міського голову, який належить до табора конкуруючої політсили. І, здається, на п'ятому році його мерства губернатору Миколі Клочку таки вдалося нарешті відчути запах крові обридлого мера і він нарешті спускає за свого колишнього соратника по Майдану всіх можливих собак.

Тож тепер Лисенка гнатимуть на прапорці з іще більшим завзяттям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Мітки: #корупція