Лютневі морози: Як зберегти шкіру неушкодженою до самої весни

Навіть слабке обмороження може серйозно пошкодити шкіру 

Лютневі морози: Як зберегти шкіру неушко…

Тривале перебування на морозі може призвести не лише до застуди. Під час різких перепадів температури особливу увагу потрібно приділяти шкірі. Як пережити зиму без обморожень, розповів Depo.Суми лікар-дерматолог міста Суми Олег Кульомза.

Шкіра виконує захисну функцію. Її потрібно берегти як від від негативного впливу зовнішнього середовища (температури, вологості, сонячного випромінювання), так і від механічних пошкоджень. Лікар нагадує, що Україна розташована в регіоні з континентальним кліматом, тому для її жителів характерним є різке зниження вологості взимку. Під час морозів відбувається спазм судин. Через це до шкіри не надходять необхідні корисні речовини.

"Обмороження можна отримати не лише під час сильних морозів, а й при "плюсовій" температурі". У холодну пору року треба слідкувати за своїм одягом та взуттям: воно має бути сухим та зручним. Перед виходом на вулицю треба наносити на обличчя зволожувальний крем. Безпосередньо на вулиці варто закривати обличчя комірцем бо шарфом. І, звісно, не довго знаходитися на морозі," - пояснює дерматолог.

Прояви обмороження

На місці обмороження, як правило, виникає почервоніння (судини розширені), потім блідість (судини звужені), далі відбувається посиніння. Якщо обмороження серйозне, то шкіра чорніє. Це говорить про глибоке ураження тканин. У таких випадках лікар радить не розтирати місце обмороження снігом чи тканиною (інколи труть рукавичками чи шарфом). Такі дії можуть призвести до додаткового травмування. Прогрівати тіло, руки та обличчя треба поступово. Не варто одразу опускати руки у гарячу воду, класти їх на батарею чи гріти над вогнищем. Можна полити на уражене місце теплу воду, поступово нагріваючи його. Варто випити чаю. Якщо обмороження критичне - потрібно звернутися за допомогою лікаря.

Як доглядати шкіру взимку

Шкіру взимку треба менше мочити водою, адже вона й так знежирена. Вода лише змиває залишки жиру. Купатися краще під душем. Ніжитись у ванній треба навесні. Варто користуватися емолентами – препаратами, які зберігають вологість шкіри (кожен підбирає для собе індивідуально).

Ніжна дитяча шкіра також потребує особливого догляду в морозну погоду. Обличчя малюка варто намастити кремом, а вже потім випускати дитину на прогулянку. Також треба підтримувати вологість повітря у приміщенні. Взимку в офісах і вдома працюють обігрівачі, що знижує рівень вологості. Треба ставити пристрої, які зволожують повітря, регулярно провітрювати кімнати.

Як харчуватись під час морозу

Взимку варто їсти продукти, які сприяють правильному теплообміну. Також важливо не допускати зневоднення клітин. "Золота" норма - півтора літри води на добу. Треба надавати перевагу жирам тваринного та рослинного походження (масло вершкове, сало, олія), не забувати про овочі та фрукти. Дієтологи радять вживати за добу 5 видів різних овочів і фруктів, бажано в сирих. Із білків варто обирати бобові, м'ясо, молочні продукти. Харчування має бути комплексним, бо взимку людям часто не вистачає енергії саме через відсутність важливих вітамінів та мікроелементів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme