ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Мінстець провалив боротьбу зі "спадком тоталітаризму"

Епохальне ухвалення антикомуністичних законів було забезпечно просто провальним інформаційним супроводом. Правильніше було б сказати, що він взагалі відсутній
Depo.
14 квітня 2015 13:52
ФОТО: depo.ua
Чому Мінстець провалив боротьбу зі "спадком тоталітаризму"
Чому Мінстець провалив боротьбу зі "спадком тоталітаризму"

Безперечно, усі ухвалені "антикомуністичні" закони, треба було ухвалити ще 23 роки тому. І тепер вони є символом оновлення України, предтечею якого стало повалення Леніна Майданом в центрі Києва на Бесарабці. І весь наступний "ленінопад" засвідчив, що суспільство нарешті готове до цих законів. Але... Як тільки повалення ленінів набули законного підгрунтя, у українців, як справжіх європейців, почалися тяжкі сумніви: по-перше, а чи не постраждає хтось невинний, якщо раптом почнуть саджати за футболку СРСР чи виконання гімну СРСР, по-друге, а у скільки коштів обійдеться перейменування міст та сіл, і, нарешті, зовсім абсурдні побоювання - а що мені робити, якщо я був піонером... чи не завітає до мене СБУ.

Не завітає. По-перше, ніхто не ловитиме людей у футболках СРСР. Зрештою, їх вже й не побачити. Слава Богу, розуму вистачає навіть ватникам не висуватися. Адже проблеми в них будуть не стільки з міліцією чи СБУ, скільки із власними співгромадянами. По-друге, демонтаж символів тоталітаризму стосується насампредед державних органів і зняття барел'єфів з серпом і молотом не коштуватиме дорого. По-третє, перейменування міст - це питання не сьогоднішнього дня і ніхто не буде витрачати зараз мільйони на цю справу. Хіба що, справді, можуть пройти символічні референдуми і можуть бути ухвалені рішення місцевих рад, які змінять назви міст, сіл та вулиць, які поки залишаться на папері, адже, наразі не забезпечені, відповідним рядком у бюджетах.

Зрештою, усі ці деталі мав би пояснювати спеціально створений орган - Міністерство інформації, яке мусило б організувати відповідну кампанію до ухвалення законів і відразу після цього. А так в цій сфері повний інформаційний вакуум, який заповнюється "страшилками" і постами в соцмережах з старими фото, на яких зображені піонерки-барабанниці і підписом "Запрещенные барабанщицы". А роспропаганда радісно потирає руки і вже розповідає про те, як ветерани в Одесі бояться показати свої ордени, а в українських магазинах іграшок скоро вилучатимуть танки та літачки з червоними зірочками.

Плакати Валерій Барикін