Чиї імена увічнені на Козацькому хресті в Сумах

Хрест увічнив імена Петра Калнишевського, Димитрія Ростовського, Святителя Інокентія, Святителя Іоасафа Бєлгородського

Чотири імені увічнені на пам'ятному Козацькому хресті, який урочисто був відкритий біля Свято-Воскресенької церкви у Сумах за участі президента України, передає Depo.Суми із посиланням на Xpress.

"В цій древній козацькій святині-фортеці молилися…" - написано на хресті. Також тут увічнені імена видатних для української православної церкви осіб.

Це (цитуємо): "Святий праведний Петро Багатостраждальний Калнишевський, святитель Димитрій Ростовський (Туптало), Святитель Інокентій Іркутський (Кульчицький), Святитель Іоасаф Бєлгородський (Горленко)".

Петро Калнишевський – останній кошовий Запорізької Січі. За все своє життя він лише особистим коштом спорудив з десяток церков на Роменщині, у Києві, на Запоріжжі, робив їм щедрі дари. При всіх 16 церквах, що діяли на землях "Вольностей Війська Запорозького" були церковно-парафіяльні та підвищеного типу школи. При храмах були шпиталі для немічних, старих і хворих, які утримувались на кошт святого праведника. Псля руйнації Запорізької Січі, провів 25 років у в'язниці і помер, коли йому виповнилося 112 років.

Димитрій Ростовський (в миру Данило Савич Туптало)— український та російський церковний діяч, вчений, письменник і проповідник, богослов, митрополит Ростовський і Ярославський. Відомий своєю багаторічною працею над зводом житій святих "Четьї-Мінеї". У 1701 році у житті за наказом царя Петра І його було висвячено на митрополита Сибірського і Тобольського. Через стан здоров'я святителя, його фактичне заслання було дещо послаблено: його перевели в Ростов Великий, де він став митрополитом Ростовським і Ярославльським.

Єпископ Інокентій (в миру Іван Кульчицький) — український православний діяч РПЦ. Єпископ Іркутський і Нерчинський, перший єпископ Східного Сибіру. Ректор Московської словяно-греко-латинської академії. Місіонер у Бурятії та інших землях Східного Сибіру. Майстер теологічних дискусій з ламаїстами. Зарахований до лику святих у 1805 році.

Іоасаф Бєлгородський (світське ім'я — Яким Андрійович Горленко) – український освітній та церковний діяч, письменник. Син прилуцького полковника, союзника Шведського королівства Андрія Горленка. Онук Гетьмана України Данила Апостола та рідний дядько класика української літератури Григорія Квітки-Основ'яненка. Єпископ Бєлгородський і Обоянський РПЦ (б).

Фото: 5 канал

Нагадаємо, що Порошенко відкрив на Сумщині Хрест борцям за волю України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми