Чи переживе Сумщина енергетичну кризу

У зв'язку з нестачею вугілля область опиняється у надзвичайному стані

Сумщина є однією з семи областей України, які першими відчують наслідки енергетичної кризи, яка виникла внаслідок нестачі антрацитового вугілля на українськиї ТЕС, повідомляє Depo.Суми.

На засіданні антикризового енергетичного штабу т. в. о. директора ДП НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що у зв'язку з блокуванням поставок вугілля з Донбасу виник дефіцит антрацитового вугілля. А енергосистема держави не може обійтися без роботи ТЕС, які працюють на вугіллі антрацитової групи.

В середньому запасів цього палива вистачить ще на 40 діб. Якщо ж поставки антрацитового вугілля не відновляться, українській електроенергетиці загрожує надзвичайний стан і "віялові" відключення в години пікових навантажень у семи областях України, серед яких і Сумська.

В ПАТ "Сумиобленерго" повідомляють, що натепер "відрубати" електрику команди ще не було. Але якщо вона надійде з диспетчерського пункту "Укренерго" – світло вимикатимуть у часи пікового навантаження. Це будуть так звані "віялові" відключення.

"Зараз це питання більше до "Енергоринку" і до міністерства енергетики. Що ж стосується "Сумиобленерго", то графіки "віялових" відключень, графіки обмеження потужностей, графіки аварійних відключень, їх там п'ять загалом, вони підготовлені ще в минулому році та погоджені на всіх рівнях – і з місцевими органами влади, і з держенергонаглядом" – прокоментував ситуацію технічний директор ПАТ "Сумиобленерго" Віктор Рябченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми