ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чернігівщина не хоче віддавати на Сумщину "бунтівні" села

Чотири населених пункти, жителі яких висловили бажання приєднатися до конотопської громади, не зможуть поки що цього зробити
Depo.
3 червня 2015 16:55
ФОТО: depo.ua
Чернігівщина не хоче віддавати на Сумщину "бунтівні" села
Чернігівщина не хоче віддавати на Сумщину "бунтівні" села

Чотири населених пункти Чернігівщини, жителі яких висловили бажання приєднатися до однієї з громад Сумської області, не зможуть поки що цього зробити. Про це 2 червня під час брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації повідомив керівник Офісу реформ в області Ярослав Жиденко, пише Суми.depo.ua з посиланням на портал Чернігова.

За його словами, згідно проекту адміністративної реформи, об'єднання громад може відбуватися в межах однієї області. Тому села Бахмацького району - Червоне, Тасуєв, Карпенкове, Пирогівка - повинні об'єднатися територіально з населеними пунктами Чернігівщини.

"Зміни меж області не можливі без зміни законодавства і Конституції", - констатував Я. Жиденко.

Як писав сайт Суми.depo.ua, чотири села Красненської сільради Бахмацького району заявили про бажання приєднатися до громади Конотопа Сумської області. Оскільки відстань від них до райцентру Бахмач представляє 35-40 км, а до Конотопа - 15-17 км. Крім того, історично, з 18 століття, ці населені пункти були в складі Конотопського повіту. На сьогодні в селах проживають 1045 людей, площа їх території - 7400 гектар.

Раніше Сумська обласна рада звернулася з відповідним запитом до Верховної Ради України та Міністерства регіонального розвитку.

В цілому, на Чернігівщини замість 569 адміністративних центрів територіальних громад пропонується створити 59 заможних громад. Як пояснюють фахівці ОДА, заможна територія може себе фінансово утримувати і надавати належні послуги населенню, що проживає на її території.