UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Сумщині вшанували пам'ять "бога війни" з "Азову"

На Сумщині вшанували пам'ять Героя, артилериста з Конотопа, загиблого два роки тому під Маріуполем

На Сумщині вшанували пам'ять "бога…

Два роки тому від ворожого снаряду під Маріуполем загинув боєць полку "Азов" Анатолій Шульга. Друзі називали його "Бізоном". На другу річницю з дня його смерті в Конотопі біля пам'ятника Героям Небесної Сотні організували поминальний захід.

Сумні роковини

Віддати шану "Бізону" зібралися рідні, друзі та побратими загиблого, студенти, волонтери, бійці АТО та небайдужі жителі міста. Тут згадували його відданість національним ідеям, любов до рідного краю, віру в добро та перемогу.

Анатолій Шульга народився в Конотопському районі, у мальовничому селі Соснівка. Село відоме завдяки подіям 1659 року. Саме тут козацьке військо здобуло блискучу перемогу над "московітами". Можливо, така історична значущість малої батьківщини надихнули "Бізона" на боротьбу за українську державність.

Дитячі роки Анатолія нічим не відрізнялися від життя його однолітків. Щоправда, його перша вчителька Антоніна Передера згадувала, що хлопчина запам'ятався їй не по-дитячому серйозним і відповідальним. "Я пам'ятаю нашу останню зустріч з Анатолієм під час його відпустки. Це було біля школи, - розповідала Антоніна Андріївна. - Він так дивився на мене, ніби прощався".

Після школи юнак закінчив професійно-технічне училище зв'язку в Кіровограді. Відслужив строкову службу, потім навчався в школі прапорщиків. Доля занесла його в Баку, де він охороняв стратегічні об'єкти.

Наприкінці 1980-х Анатолій виконував, як тоді говорили, інтернаціональний обов'язок – перебував у складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. В його обов'язки входила охорона шляхів під час виведення радянських військ з цієї країни.

Згодом він повернувся на батьківщину і почав займатись фермерством: вирощував картоплю, буряк та інші овочі. Встиг посадити яблуневий сад, збудувати будинок. Хлопець одружився і виростив сина Ігоря та доньку Ірину.

Почуття патріотизму не дозволило Анатолію бути в стороні від подій Революції Гідності. Він брав участь у подіях на Майдані, а з травня 2014 року став бійцем добровольчого полку особливого призначення "Азов".

Згодом хлопець заснував "азовську" артилерію та був одним з перших у цьому полку. Він завжди особисто вирушав на бойові виїзди, один з яких і став для нього фатальним.

Загинув "Бізон" 28 січня 2015 року біля села Новоселівка (район Гнутово) під час бойового виїзду мінометного дивізіону. Із ним загинув ще один "азовець" на прізвисько "Вальтер" – величезний осколок прошив його наскрізь. "Бізона" намагались довезти до Маріуполя, але не встигли. У бою "Бізон" знищив ворожий розрахунок і склад боєприпасів.

"Він гостро переживав загибель наших людей у зоні АТО, - згадував його син Ігор. – Завжди вірив у перемогу українського народу. Ми чекали повернення і не вірили, що з ним щось може трапитися". Та цим словам не судилось збутися.

Герої не вмирають

Анатолій Шульга похований на міському цвинтарі Конотопа на вулиці Богдана Хмельницького. Рішенням полку "Азов" мінометно-артилерійська рота цього підрозділу названа на його честь. Минулого року в Конотопі ім'ям загиблого героя назвали вулицю. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни він нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme